У ПФУ роз'яснили порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Недостатньо висока пенсія змушує деяких українців шукати можливості для роботи навіть після виходу на заслужений відпочинок. При цьому за ними зберігається право на отримання більш високих виплат.

Існує спеціальний порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, розповіла виданню «Урядовий кур'єр» заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення - начальник управління методологічного забезпечення Пенсійного фонду України Світлана Шута, передають Патріоти України.
За її словами, умови проведення перерахунку пенсії визначені Законом № 1058. Перерахунок пенсії проводять в тому випадку, якщо громадянин після призначення пенсії працював. При цьому перерахунок пенсії проводять з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії.
Якщо людина після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, то перерахунок пенсії проводять не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата при проведенні перерахунку пенсії не змінюється.
Такий перерахунок проводять на підставі заяви громадянина або з 1 квітня автоматично, без додаткового звернення особи за даними пенсійної справи і реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що в найближчим часом механізм призначення пенсій буде змінено: згідно з розпорядженням президент Володимира Зеленського, Мінсоцполітики має забезпечити призначення пенсій українцям по досягненню ними пенсійного віку без звернення громадян до органів соціального захисту. Також чиновників зобов'язала забезпечити введення сервісу отримання довідок за допомогою спеціального мобільного додатку, при цьому всі зміни повинні бути проведені до кінця поточного року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Росії мир не потрібен: У Держдумі обмовилися про плани щодо Донбасу (відео)

середа, 20 листопад 2019, 18:47

Депутат Держдуми Росії випадково зізнався, що окупанти не мають наміру виводити терористичні угруповання з Донбасу й повертати Україні контроль над кордоном. "Який дурень виведе звідти збройні формування? Ну який? Ці люди, яких ми називаємо збройні фор...

"Там вже йде м'ясорубка в прямому сенсі цього слова", - бійці ЗСУ про ситуацію в зоні ООС (відео)

середа, 20 листопад 2019, 18:36

На ділянці розведення сил в Золотому Луганської області ситуацію можна назвати «гучною тишею», так як там як і раніше лунають вибухи. Про це йдеться в сюжеті 5 каналу, передають Патріоти України. За словами бійців ЗСУ, які несуть службу на позиціях біл...