У ПФУ роз'яснили порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Недостатньо висока пенсія змушує деяких українців шукати можливості для роботи навіть після виходу на заслужений відпочинок. При цьому за ними зберігається право на отримання більш високих виплат.

Існує спеціальний порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, розповіла виданню «Урядовий кур'єр» заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення - начальник управління методологічного забезпечення Пенсійного фонду України Світлана Шута, передають Патріоти України.
За її словами, умови проведення перерахунку пенсії визначені Законом № 1058. Перерахунок пенсії проводять в тому випадку, якщо громадянин після призначення пенсії працював. При цьому перерахунок пенсії проводять з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії.
Якщо людина після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, то перерахунок пенсії проводять не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку). Заробітна плата при проведенні перерахунку пенсії не змінюється.
Такий перерахунок проводять на підставі заяви громадянина або з 1 квітня автоматично, без додаткового звернення особи за даними пенсійної справи і реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що в найближчим часом механізм призначення пенсій буде змінено: згідно з розпорядженням президент Володимира Зеленського, Мінсоцполітики має забезпечити призначення пенсій українцям по досягненню ними пенсійного віку без звернення громадян до органів соціального захисту. Також чиновників зобов'язала забезпечити введення сервісу отримання довідок за допомогою спеціального мобільного додатку, при цьому всі зміни повинні бути проведені до кінця поточного року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Крим і Донбас потрібно повертати, вони не варті того, щоб опинятися в ізоляції, у якій сьогодні опинилася Росія", - Іноземцев (відео)

понеділок, 6 липень 2020, 9:48

Як Україна може стати промисловим офшором і що потрібно зробити для цього; чому російські опозиційні політики ламаються на темі Криму; чи міг Київ не залучати чергового траншу МВФ і чому діалог України з Фондом "має досить дивний вигляд".

На Закарпатті з РПГ поцілили у будівлю відпочинкового комплексу (фото, відео)

понеділок, 6 липень 2020, 9:36

Йдеться про відомий комплекс на околиці міста Мукачева - "Аква сіті". Більше подробиць поки не відомо. Після свого призначення головою ОДА Олексій Петров обіцяв не допустити подібних інцидентів на території Закарпаття. Будемо спостерігати за тим, як шв...