Про це йдеться в новому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service (Польща), передають Патріоти України.
Майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом не більше півроку протягом 12 місяців на підставі заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю.
Згідно зі звітом, українські працівники є на кожному п’ятому польському підприємстві. Трудові мігранти з України працюють в 40% великих підприємств, в 25% середніх і в 15% дрібних.
Однак, за словами керівника агентства Кшиштофа Інгльота, польським фірмам все важче найняти працівника з України. Причиною цього зросла конкуренція на міжнародній арені. В даний момент 46% компаній в Польщі повідомляє про труднощі з підбором персоналу зі східних країн, а це на 32% більше, ніж в минулому році.
За даними звіту, українські працівники займають посади нижчої ланки в 72% випадків. У кожній п’ятій компанії працівники з України займають посади середнього рівня, які вимагають відповідних професійних кваліфікацій, і тільки в 4% польських компаній український персонал працює на посадах вищої ланки.
Кожна друга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих / год. 15% підприємств, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих / год. Кожен п’ятий роботодавець пропонує більше 21 злотого / г. 17% фірм готові платити українцям навіть більше, ніж польським працівникам, щоб затримати їх в Польщі.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...