У Польщі дослідили, де працюють і скільки заробляють українці

Трудові мігранти з України працюють в 18% фірм в Польщі, з них до 40% – це великі підприємства.

Про це йдеться в новому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service (Польща), передають Патріоти України.

Майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом не більше півроку протягом 12 місяців на підставі заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю.

Згідно зі звітом, українські працівники є на кожному п’ятому польському підприємстві. Трудові мігранти з України працюють в 40% великих підприємств, в 25% середніх і в 15% дрібних.

Однак, за словами керівника агентства Кшиштофа Інгльота, польським фірмам все важче найняти працівника з України. Причиною цього зросла конкуренція на міжнародній арені. В даний момент 46% компаній в Польщі повідомляє про труднощі з підбором персоналу зі східних країн, а це на 32% більше, ніж в минулому році.

За даними звіту, українські працівники займають посади нижчої ланки в 72% випадків. У кожній п’ятій компанії працівники з України займають посади середнього рівня, які вимагають відповідних професійних кваліфікацій, і тільки в 4% польських компаній український персонал працює на посадах вищої ланки.

Кожна друга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих / год. 15% підприємств, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих / год. Кожен п’ятий роботодавець пропонує більше 21 злотого / г. 17% фірм готові платити українцям навіть більше, ніж польським працівникам, щоб затримати їх в Польщі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...