У Польщі дослідили, де працюють і скільки заробляють українці

Трудові мігранти з України працюють в 18% фірм в Польщі, з них до 40% – це великі підприємства.

Про це йдеться в новому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service (Польща), передають Патріоти України.

Майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом не більше півроку протягом 12 місяців на підставі заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю.

Згідно зі звітом, українські працівники є на кожному п’ятому польському підприємстві. Трудові мігранти з України працюють в 40% великих підприємств, в 25% середніх і в 15% дрібних.

Однак, за словами керівника агентства Кшиштофа Інгльота, польським фірмам все важче найняти працівника з України. Причиною цього зросла конкуренція на міжнародній арені. В даний момент 46% компаній в Польщі повідомляє про труднощі з підбором персоналу зі східних країн, а це на 32% більше, ніж в минулому році.

За даними звіту, українські працівники займають посади нижчої ланки в 72% випадків. У кожній п’ятій компанії працівники з України займають посади середнього рівня, які вимагають відповідних професійних кваліфікацій, і тільки в 4% польських компаній український персонал працює на посадах вищої ланки.

Кожна друга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих / год. 15% підприємств, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих / год. Кожен п’ятий роботодавець пропонує більше 21 злотого / г. 17% фірм готові платити українцям навіть більше, ніж польським працівникам, щоб затримати їх в Польщі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...