У США пацієнтці з коронавірусом успішно пересадили легені

Дівчина віком приблизно 20 років не змогла б продовжити жити без нових легенів.

Хірурги з Північно-західної меморіальної лікарні Чикаго успішно пересадили легеню пацієнтці, яка перенесла коронавірусну хворобу. Медики заявляють, що це перша у США пересадка легенів пацієнту, що переніс COVID-19, передають Патріоти України з посиланням на американські ЗМІ.

Складну операцію перенесла дівчина віком приблизно 20 років, яка не змогла б продовжити жити без трансплантації нового органу.

Через важкі симптоми COVID-19 пацієнтка останні кілька місяців була під'єднана до апаратів, що підтримували роботу її легенів і серця.

За словами директора програми трансплантації легенів у Північно-західній лікарні Чикаго Анкіта Бхарат, дівчина брала імунодепресанти для лікування COVID-19.

Бхарат передбачає, що з цієї причини у пацієнтки розвинулися вторинні бактеріальні інфекції, які не піддаються лікуванню антибіотиками. Це могло призвести і до сильного пошкодження легенів.

«Інфекції стали причиною появи дивних отворів у легенях. У розрізі вони нагадували швейцарський сир», — говорить Бхарат.

Оскільки легені пацієнтки почали працювати погано — інші органи постраждали через брак кисню, і її під'єднали до апарату штучної вентиляції організму. Такий пристрій додає кисень у кров і допомагає серцю качати її через судини.

Попри нестачу донорських органів у США, через яку десяти тисяч людей стоять у черзі на пересадку, дівчині, котра перенесла COVID-19, знайшли нові легені всього за два дні, — орган трансплантували з тіла людини з мертвим мозком.

Медики кажуть, що знайти донора з відповідним легенями дуже складно, але чужий орган прижився у організмі дівчини, що перехворіла на COVID-19, після складної операції.

Зараз пацієнтка перебуває в свідомості і дихає через спеціальну трубку в трахеї. Анкіта Бхарат пояснює, що інші її органи вже відновилися, але на реабілітацію піде багато часу.

Директор програми трансплантації легенів з Чикаго каже, що у середньому люди з новими дихальними органами живуть близько 9 років, після чого їм знову потрібна пересадка.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...