У чому причина і чи дійсно чекає Україну дефіцит води – розбиралися журналісти, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Головне:
Після введення відкритого ринку електроенергії з 1 липня 2019 року багато підприємств опинилися під загрозою банкрутства. Адже ціна на комунальні послуги зросла в середньому на 22-25% і для багатьох ці цифри виявилися непідйомними.
Тільки в липні до сотні водоканалів, які й входять в Асоціацію, зазнали збитків на загальну суму приблизно 200 мільйонів гривень. У справу вже втручаються місцеві бюджети, які дотують установи, але грошей для більшості міст не вистачить.
Йдеться про закон "Про ринок електроенергії", який був ухвалений ще в квітні 2017 року. Він передбачає впровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, отже, кінцевий споживач у майбутньому зможе обирати постачальника електроенергії.
На думку віцепрезидента асоціації водоканалів України Ольги Бабій, через таку ситуацію установи будуть змушені обмежити свою роботу, скоротити подачу води і зменшити робочий день.
"Зараз всі водоканали і теплокомуненерго купують електроенергію за ринковими цінами, нерегульованими тарифами і ще платять вартість її розподілу. Основна причина подорожчання в межах 22-25% у тому, що Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг у травні встановила новий тариф на передачу електроенергію з 6 копійок до 37, тобто, підняла майже на 600%", – підкреслила Бабій.
За її словами, одночасно піднявши ціну для понад 100 водоканалів в Україні, Нацкомісія не підняла вартість води і каналізації для населення. З огляду на таку ситуацію, грошей на оплату за рахунками у водоканалів більше не буде з 20 серпня 2019 року.
В Асоціації вже звернулися не тільки до регуляторів, а й до правоохоронних органів. На думку керівництва, Нацкомісія порушила статтю 219 Кримінального кодексу – доведення підприємств до навмисного банкрутства.
Там також пояснили, що під "удар" потраплять фактично всі великі обласні центри в Україні. Подачу води можуть перемкнути на погодинної формат, що викличе повноцінний колапс. Проблеми можуть стосуватися насамперед таких міст як Житомир, Суми, Ужгород.
В Асоціації водоканалів говорять про два формати.
Президент Асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук також вказує, що підприємствам потрібно оплачувати гроші за енергію авансом, тобто, наперед. "Ми таких грошей не можемо отримати ні від бюджетних підприємств, ні від населення. Це прямо заборонено законом. Ми отримуємо касовий розрив, тому національному регулятору непогано було б зайнятися цим питанням...", – заявив Блащук.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...