У великих містах України можуть ввести погодинну подачу води: Що трапилося

В Україні мають намір перейти на погодинну подачу води вже з 20 серпня. Це може стосуватиметься насамперед міст обласного значення.

У чому причина і чи дійсно чекає Україну дефіцит води – розбиралися журналісти, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Головне:

  • Уже в кінці серпня в Україні може відбутися водний колапс. Водоканали загрожують переходом на погодинну подачу води для населення в багатьох великих містах;
  • Річ у тім, що з 1 липня ціна на електроенергію для них зросла на 22-25%. Тому вони не в змозі платити за рахунками;
  • Ціна ж на воду для споживачів не виросла, тому в Асоціації водоканалів пропонують вирішити питання або підвищенням вартості тарифу, або зниженням ціни на електроенергію для них.

Українці залишаться без води?

Після введення відкритого ринку електроенергії з 1 липня 2019 року багато підприємств опинилися під загрозою банкрутства. Адже ціна на комунальні послуги зросла в середньому на 22-25% і для багатьох ці цифри виявилися непідйомними.

Тільки в липні до сотні водоканалів, які й входять в Асоціацію, зазнали збитків на загальну суму приблизно 200 мільйонів гривень. У справу вже втручаються місцеві бюджети, які дотують установи, але грошей для більшості міст не вистачить.

Йдеться про закон "Про ринок електроенергії", який був ухвалений ще в квітні 2017 року. Він передбачає впровадження більш конкурентних відносин на енергоринку, отже, кінцевий споживач у майбутньому зможе обирати постачальника електроенергії.

На думку віцепрезидента асоціації водоканалів України Ольги Бабій, через таку ситуацію установи будуть змушені обмежити свою роботу, скоротити подачу води і зменшити робочий день.

"Зараз всі водоканали і теплокомуненерго купують електроенергію за ринковими цінами, нерегульованими тарифами і ще платять вартість її розподілу. Основна причина подорожчання в межах 22-25% у тому, що Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг у травні встановила новий тариф на передачу електроенергію з 6 копійок до 37, тобто, підняла майже на 600%", – підкреслила Бабій.

За її словами, одночасно піднявши ціну для понад 100 водоканалів в Україні, Нацкомісія не підняла вартість води і каналізації для населення. З огляду на таку ситуацію, грошей на оплату за рахунками у водоканалів більше не буде з 20 серпня 2019 року.

В Асоціації вже звернулися не тільки до регуляторів, а й до правоохоронних органів. На думку керівництва, Нацкомісія порушила статтю 219 Кримінального кодексу – доведення підприємств до навмисного банкрутства.

Там також пояснили, що під "удар" потраплять фактично всі великі обласні центри в Україні. Подачу води можуть перемкнути на погодинної формат, що викличе повноцінний колапс. Проблеми можуть стосуватися насамперед таких міст як Житомир, Суми, Ужгород.

Як уникнути катастрофи?

В Асоціації водоканалів говорять про два формати.

  • Перший – підняти тариф на воду і каналізацію на 20%.
  • Другий – змінити процедуру купівлі водоканалами електроенергії. Точніше, зрівняти їх із кінцевими покупцями, адже зараз вони купують її за 2,20 гривні за кВт-год. В Асоціації пропонують зробити 1,68 гривні. У такому випадку, за словами Ольги Бабій, проблема частково вирішиться.

Президент Асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук також вказує, що підприємствам потрібно оплачувати гроші за енергію авансом, тобто, наперед. "Ми таких грошей не можемо отримати ні від бюджетних підприємств, ні від населення. Це прямо заборонено законом. Ми отримуємо касовий розрив, тому національному регулятору непогано було б зайнятися цим питанням...", – заявив Блащук.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...