Для участі в урочистих заходах було запрошено родичів та близьких випускників, представників командування ВМСУ, органів влади, духовенства, мешканців міста тощо.
Напередодні, 31 січня на цьому ж місці курсанти 6-го курсу, майбутні офіцери, ретельно відпрацювали кожний рух і кожний крок, щоб показати, на що вони здатні. Репетиція була не зайвою. І ось 1 лютого о 9 годині ранку усі, кому належало цього дня стати офіцерами, випускниками першого (воєнного) випуску Інституту, вишикувалися чіткою шеренгою у визначеному місці на площі Одеського Морського вокзалу.
Це була зворушлива і без перебільшення історична подія. Хвилювалися усі, самі майбутні лейтенанти, їхні рідні та близькі, що стояли навпроти, викладачі та керівництво Інституту, волонтери, представники преси тощо. Адже для хвилювання були усі підстави – йшлося про майже півсотні молодих офіцерів першого випуску, що пройшли повний курс навчання вже під час війни. Тобто, це цілком воєнний випуск, значення якого полягає у тому факті, що після втрат у Криму навесні 2014 року Україна спромоглася відновити підготовку офіцерських кадрів для ВМС власними силами. Важливість цього факту не можна переоцінити.
О 09-30 у супроводі Почесної варти відбувся урочистий винос прапора Військово-Морського Інституту, а о 10-00 прибув командувач ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко, якого зустрічав рапортом заступник начальника Інституту ВМС капітан 1 рангу Ростислав Шаров.
Командувач привітав майбутніх офіцерів і присутніх, після чого розпочалася урочиста церемонія посвячення випускників Інституту в офіцери в офіцери з врученням перших офіцерських погонів і кортиків, а також дипломів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Чотири випускники отримали дипломи з відзнакою.
Важливість моменту підкреслювала та обставина, що вручали молодим офіцерам ці важливі атрибути особисто командувач ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко і заступник командувача контрадмірал Олексій Неїжпапа. А два молодих лейтенанти, Богдан Головаш і Владислав Костишин додатково отримали Почесні грамоти від командувача за те, що мужньо і достойно пройшли випробування у полоні – обидва потрапили в полон 25 листопада 2018 року під час обстрілу і захоплення українських катерів в районі Керченської протоки.
Традиційною стало вручення кортика ВМС Італії кращому випускнику, яким став Павло Мотуз. Молодому лейтенантові кортика вручив особисто помічник військового аташе Італії в Україні Массімо Проетті.
Cеред випускників – переселенці з Криму, з окупованих районів Донбасу, учасники бойових дій тощо. Особливістю урочистої події стала нова, дуже важлива як для воєнного часу традиція, коли перші офіцерські погони на плечі синів-випускників одягали батьки та рідні.
Після завершення урочистої процедури до присутніх звернувся з промовою Ігор Воронченко, який особисто привітав юнаків з отриманням первинного офіцерського звання та подякував батькам, керівництву і науково-педагогічного персоналу Інституту ВМС Національного університету "Одеська морська академія" за почесну справу у формуванні справжньої еліти та професійного офіцерського складу Військово-Морських Сил ЗС України.
Віце-адмірал Ігор Воронченко нагадав, що ВМСУ втратили у війні з агресором, що триває, 75 побратимів — офіцерів, старшин і матросів. Присутні хвилиною мовчання згадали пам'ять тих, хто віддав життя за свободу і незалежність України.
Молоді офіцери прощалися із Прапором Інституту, ставши на одне коліно, а потім – вже в останнє разом – пройшли строєм перед присутніми. А ще кожний кинув жменьку дрібних монет – на щастя! Після завершення офіційної частини присутні перейшли до причалів, де на них чекали бойові катери і ще одна традиція — фото випускників на пам'ять з командувачем, керівниками Інституту.
Переважна більшість молодих офіцерів будуть служити на кораблях і катерах ВМС ЗС України.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...