Двоє чоловіків загинули, троє дітей - у лікарні. Люди стали жертвами страшного буревію, який минулого тижня накрив село Козачі Лагері. Щоправда, загинули і потерпіли не від негоди, а від її наслідків.
Як сталася біда та чого бояться досі селяни, - передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
В один день втратив обох синів. Пан Олексій каже, вони задихнулися у колодязі просто на подвір'ї. Ґрунтові води у колодязі піднялися через буревій та зливу, які минулого тижня накрили cело, розповідає тітка загиблих. Її племінник із 16-річним сином спустилися униз, аби помпою відкачати воду. Аж раптом хлопцю стало зле. Батько встиг виштовхати сина наверх. А за ним - спустився рідний брат.
"Хлопця він виштовхував. Брат Олексій спустився – малого викинув, а сам до половини доліз і… Гази, напевно. Там вони задихнулися", - говорить тітка загиблих Марія Дєдова.
"І штучне робили ми всі тут, і я сама качала кисень. Ну, не могли ми нічого", - згадує сусідка Катерина Мецькович.
Чоловікам було 40 і 44 роки. Медики кажуть, задихнулися від вихлопних газів бензинової помпи.
"Це закрите приміщення і той засіб внутрішнього згоряння, який згорає, - пари бензину або солярки, швидко заповнюють об'єми шахти. Тому це сталося й настало отруєння", - каже завідувач реанімацією Олешківської ЦРЛ Олександр Шовкун.
На вулиці поруч місцева жителька Олена Омаврова доглядає залишки хати, поки її сусіди з дітьми у лікарні. Каже, запалало тут уночі після буревію.
"Вони, кажуть, залишали свічку, щоб дітям у туалет ходить, бо в нас світла не було тут. Загорівся холодильник, вони почали гасити, а воно ще більше почало горіти", - переказує сусідка погорільців.
Люди кажуть, кинулися гасити пожежу, але вітер знеструмив усі електромережі і сільський водогін став. Навіть викликати пожежних не могли, бо сіли телефони.
"Після бурі в нас не стало ні води, ні світла", - говорить Олена Омарова.
"Ми не могли викликати по Інтернету, мобільні телефони не працювали, не могли нікуди додзвониться - будинок би так не згорів", - каже ще одна сусідка погорільців Любов Макортен.
Батьки встигли винести синів. Хлопчики 3 та 6 років - у лікарні.
"Стан під час надходження - середньої тяжкості, отруєння чадним газом не сталося. У старшої дитини є опік на стопі", - розповів заступник головного лікаря Херсонської обласної дитячої лікарні Віктор Бурдовіцин.
Люди у селі налякані. У всьому винуватять смерч, який похилив навіть церковний хрест.
"Від четверга така чорна полоса в селі. Кожен боїться. Ніч прожити і вранці прокунитися. Кожен боїться, як воно далі буде", - говорить сусідка погорільців Любов Макортет.
Електрики кажуть, через негоду лише сьогодні змогли відновити постачання.
"Були дощі, ми призупиняли роботу, бо під час грози працювати не можна. Дощ закінчувався – ми знову починали працювати", - пояснив майстер "Херсонобленерго" Ігор Григоров.
У сільраді рахують збитки. Кажуть, гроші тим, хто постраждав найбільше, зокрема й погорільцям, вже виділили. Але коли і скільки компенсації вони отримають - не говорять.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...