"Україна пішла абсолютно неєвропейським шляхом": Демограф розповіла, чому вимирають українські села і чи можна цього уникнути

На думку експерта, максимальний рівень зниження сільського населення в Україні обумовлений цілком чіткими факторами.

Елла Лібанова, відомий вчений-демограф, відповідаючи на питання читача під час чату прокоментувала ситуацію, що склалася через постійне перетікання населення України з сіл в міста, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

"Відповідь досить складна перш за все тому, що ми точно не знаємо, скільки людей зараз живе в сільській місцевості. Перепис проводився дуже давно - ще в 2001 році. А поточний облік не дозволяє встановити чисельність і склад населення окремих регіонів, територій, а невеликих поселень і поготів. Сільського населення це стосується перш за все через масовий виїзд людей в міські поселення та інші країни. Про міське населення ми хоча б думаємо, що щось знаємо", - заявила вона.

На думку Лібанової, максимальне зниження сільського населення в Україні - практично неминуче через чисто логістичні/економічні проблеми. "Процес вимирання сільського населення неминучий, тому що Україна пішла абсолютно неєвропейським шляхом. В Європі сільська місцевість розвивається завдяки тому, що там є нормальне дорожньо-транспортне сполучення між будь-яким сільським поселенням і містом, в якому є розвинений ринок праці, послуг, в тому числі освітніх, медичних та побутових. Тобто в Європі людина може жити в сільській місцевості, але працювати, вчитися і задовольняти свої потреби в місті. В Україні через відсутність нормального дорожньо-транспортного сполучення люди такого способу життя вести просто не в змозі", - вважає вона.

Як стверджує Лібанова, єдиний спосіб хоч якось не допустити, щоб українські села повністю обезлюдніли - масштабна робота над дорожньою інфраструктурою. "Молодь не хоче жити в сільській місцевості, тому що там немає можливості працювати там, де їй хочеться, немає можливості отримати таку освіту, як їй хочеться (і це зрозуміло - університет не може бути побудований в кожному селі), немає нормальних розваг, молодь з села їде. Люди середнього віку також виїжджають, але не так масово. Едина можливість забезпечити належний розвиток сільських поселень - це відновити дороги. Іншого шляху просто немає. За офіційною статистикою, приблизно третина всього населення України живе в сільській місцевості. Ми так думаємо, але особисто у мене є в цьому великі сумніви".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Відео з Кріштіану Роналду і українською прикордонницею підкорює мережу

середа, 20 жовтень 2021, 3:00

Матч Україна – Португалія у Києві відбувся в жовтні минулого року. Відео приїзду нападника збірної Португалії Кріштіану Роналду в Україну на матч Ліги націй отримало нове життя в інтернеті. Популярний Instagram-канал 433 опублікував короткий ролик річ...

З архіву ПУ. "Дуже спокуслива лялечка": Міс Україна без білизни продемонструвала свої принади крупним планом (фото)

вівторок, 19 жовтень 2021, 3:00

Українська похвалилася досконалими формами в пікантній фотосесії. Українська модель переможниця конкурсу Міс Україна 2018 Леоніла Гузь похвалилася шикарним бюстом у фотосесії фотографу Andrew White. Леоніла Гузь позувала топлес і без білизни в незвичай...