Елла Лібанова, відомий вчений-демограф, відповідаючи на питання читача під час чату прокоментувала ситуацію, що склалася через постійне перетікання населення України з сіл в міста, передають Патріоти України з посиланням на Главред.
"Відповідь досить складна перш за все тому, що ми точно не знаємо, скільки людей зараз живе в сільській місцевості. Перепис проводився дуже давно - ще в 2001 році. А поточний облік не дозволяє встановити чисельність і склад населення окремих регіонів, територій, а невеликих поселень і поготів. Сільського населення це стосується перш за все через масовий виїзд людей в міські поселення та інші країни. Про міське населення ми хоча б думаємо, що щось знаємо", - заявила вона.
На думку Лібанової, максимальне зниження сільського населення в Україні - практично неминуче через чисто логістичні/економічні проблеми. "Процес вимирання сільського населення неминучий, тому що Україна пішла абсолютно неєвропейським шляхом. В Європі сільська місцевість розвивається завдяки тому, що там є нормальне дорожньо-транспортне сполучення між будь-яким сільським поселенням і містом, в якому є розвинений ринок праці, послуг, в тому числі освітніх, медичних та побутових. Тобто в Європі людина може жити в сільській місцевості, але працювати, вчитися і задовольняти свої потреби в місті. В Україні через відсутність нормального дорожньо-транспортного сполучення люди такого способу життя вести просто не в змозі", - вважає вона.
Як стверджує Лібанова, єдиний спосіб хоч якось не допустити, щоб українські села повністю обезлюдніли - масштабна робота над дорожньою інфраструктурою. "Молодь не хоче жити в сільській місцевості, тому що там немає можливості працювати там, де їй хочеться, немає можливості отримати таку освіту, як їй хочеться (і це зрозуміло - університет не може бути побудований в кожному селі), немає нормальних розваг, молодь з села їде. Люди середнього віку також виїжджають, але не так масово. Едина можливість забезпечити належний розвиток сільських поселень - це відновити дороги. Іншого шляху просто немає. За офіційною статистикою, приблизно третина всього населення України живе в сільській місцевості. Ми так думаємо, але особисто у мене є в цьому великі сумніви".
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...