"Україна платить РФ $200 млн за зберігання ядерного палива через корупцію і Микитася", - "Схеми" (відео)

За 18 років Україна витратила майже півтора мільярда гривень на реалізацію ідеї побудувати в Чорнобильській зоні відчуження централізоване сховище, в якому б знаходилося відпрацьоване паливо з трьох атомних станцій. Однак...

Україна щороку платить Росії по 150-200 млн дол. за зберігання відпрацьованого ядерного палива. Про це йдеться в розслідуванні програми “Схеми”, передають Патріоти України.

За 18 років Україна витратила майже півтора мільярда гривень на реалізацію ідеї побудувати в Чорнобильській зоні відчуження централізоване сховище, в якому б знаходилося відпрацьоване паливо з трьох атомних станцій.

Однак близько 2 млрд дол. довелося платити Росії за вивезення цього палива на тимчасове зберігання. Водночас стратегічний об’єкт у Чорнобильській зоні досі не можуть ввести в експлуатацію, зокрема, через затягування будівництва та корупцію. Цим зараз займаються НАБУ і Антимонопольний комітет.

За даними «Схем», три роки тому оператор українських атомних електростанцій НАЕК “Енергоатом” на мільярдному тендері вибрав генпідрядника будівництва сховища. Торги виграла фірма “Укрбудмонтаж”, якою володіла Наталія Микитась – дружина екснардепа і колишнього президента “Укрбуду” Максима Микитася.

Через деякий час фірма-генпідрядник заявила про брак коштів на будівництво, тому «Енергоатом» оголосив новий тендер на більш ніж 650 млн грн. Однак він не відбувся через те, що АМКУ виявив змову між компаніями “Укрбудмонтаж” і “Укренергомонтаж”.

Ці фірми оштрафували і заборонили їм брати участь у тендерах протягом трьох років. “Укрбудмонтаж” заявив про намір оскаржити рішення АМКУ.

Як наслідок, реалізація проєкту була відкладена на невизначений термін.

Окрім того, нове керівництво “Енергоатому” під час перевірки виконання договорів і угод з компанією “Укрбудмонтаж” виявило багато порушень і зловживань.

“Схеми” отримали в розпорядження акт перевірки, в якому вказано, що за окремими договорами оплата склала понад 100% від контракту, але за фактом роботи не були виконані. “Енергоатом” передав інформацію про порушення в НАБУ.

“Стратегічний об’єкт, який вже обійшовся державному “Енергоатому” майже в півтора мільярда гривень, потребує ще коштів для завершення його будівництва. У серпні “Енергоатом” оголосив новий тендер на роботи по завершенню будівництва на 656 млн грн. Це – тривалий процес. Отже, це означає, що і цього року Україна продовжить платити Росії за вивезення з українських АЕС відпрацьованого ядерного палива за сотні мільйонів доларів”, – наголосили журналісти.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...