Темпи приросту експорту лохини з України голландський “Рабобанк” оцінює в 60% в рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу та Іспанія, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Втім, якщо подібну динаміку буде збережено, то Україна у найближчий час наздожене Польщу. "Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Однак, щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global GAP, який є лише мінімальною умовою доступу до ринку ЄС", — зазначає експерт Андрій Ярмак.
Стратегія на експорт лохини до країн ЄС є досить вдалою, адже завдячуючи географічному розташуванню, Україна має менше логістичне плече, ніж та ж сама Іспанія. Разом з тим існують більш високомаржинальні ринки для цього продукту — наприклад ринки Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
Експорт лохини з України у 2019 році може досягти 4,5-5,0 тис. тонн і стати рекордним, перевищивши рекорд минулого року у два рази.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...