Українець підкорив засніжену Говерлу ... на велосипеді (фото)

Підйом зайняв 5 годин (з багатьма зупинками для фото/відео), а спуск – близько 01:40 (також із зупинками для зйомок).

23 лютого житель Івано-Франківська Роман Шутка велосипедом піднявся на засніжену Говерлу – найвищу гору України. Як повідомили в Facebook Асоціація велосипедистів Івано-Франківська, такий підйом є досить небезпечним, тому підготовка була вкрай відповідальною та містила декілька етапів: укомплектувати велосипед, підібрати правильний одяг, моніторити погодні умови та взяти все найнеобхідніше на випадок форс-мажору, передають Патріоти України.

Зазначається, що підйом зайняв 5 годин (з багатьма зупинками для фото/відео), а спуск – близько 01:40 (також із зупинками для зйомок). На вершині Роман провів приблизно 1 годину, сфотографувався з усіма охочими і поспілкувався зі здивованими рятувальниками.

"Звісно, з об'єктивних причин, при піднятті вдалось подолати на велосипеді не весь шлях, але спуск був здійснений на велосипеді повністю", – зазначили в Асоціації.

Зазначається, що старт відбувався з Козьмещика (с. Лазещина) – г. Говерла – фініш в Козьмещику – це стандартний туристичний маршрут із жовтим маркуванням.

Сам Роман розповів, що поїздка планувалась так, щоб мати максимум часу протягом світлового дня, тому вихід на маршрут було заплановано на 06:00 ранку. Крім того, велосипедист понад два тижні вичікував комфортну та безпечну погоду.

У процесі підготовки довелось збирати багато інформації про лавини/лавинонебезпечні ділянки та поведінку в зимових горах, спілкуватись з рятувальниками щодо актуального стану туристичних маршрутів.

"Під час підйому Роман був готовий розвернутись і відмовитись від підйому в будь-який момент, якщо б покриття стало небезпечним (лід/глибокий сніг) для подальшого підйому чи майбутнього спуску. До речі, заплановану тижнем раніше поїздку на Говерлу довелось скасувати за кілька годин до старту через різке погіршення погодних умов і попередження про 3-ій рівень лавинної небезпеки", – розповіли в Асоціації.

Щодо самого велосипеда, чоловік обрав Marin Rift Zone 3 – байк, майже ідеальний для таких вилазок. Після закінчення своєї поїздки спортсмен поділився порадами, а саме:

  • Потрібно бути готовим провести мінімум дві доби в горах у випадку форс-мажору (різка зміна погоди, травма, заблудився і т.п.). Мати запасний теплий одяг, їжу, світло, термоковдру і спальник;
  • Під час подолання маршруту потрібно бути максимально уважним і обережним та не ризикувати. Павербанк для підзарядки повинен бути максимально близько до тіла, щоб залишатись в теплі.
  • Слід вивчити особливості місцевого рельєфу та розташування лавинонебезпечних ділянок. Дізнатись, які маршрути є максимально популярними в зимовий період.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Сталінські кати, з котрих пропаганда ліпила героїв: Влітку 1941 року "терористові СРСР №1" Судоплатову доручили сформувати диверсійні групи для дій на окупованих гітлерівцями територіях

вівторок, 13 квітень 2021, 0:10

Судоплатовські диверсанти досі оточені легендами героїзму розвідки військового часу. Однак у переважній більшості то були не кадрові розвідники, а кваліфіковані карателі, фахівці з організації політичного розшуку і масових репресій. "Исидор, он же Миха...

З архіву ПУ. Довелося викликати рятувальників: На Запоріжчині жінка потрапила в пастку в магазині (фото)

понеділок, 12 квітень 2021, 23:55

Співробітниця магазина намагалася скористатися тістомісом, але невдало.