Українка зі Львівщини може стати депутатом польського Сейму

Жінка родом з містечка Жовкви, що на Львівщині, але вже протягом 17 років живе у Польщі.

Українка Мирослава Керик балотується до польського Сейму – нижньої палати. На вибори вона іде від громадянської коаліції, яка, за прогнозами, після виборів отримає другу за розміром фракцію, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

До партії жінку запросили, як представницю української спільноти, яка очолює фонд "Наш вибір", розповіла Мирослава Керик. "Я вже багато років займаюся громадською діяльністю. Ми з організацією багато працюємо, щоб досліджувати, які є проблеми, з якими стикаються люди, мігранти, зокрема. І дуже важко дійти до політиків, щоб вони почули нас, щоб вони зрозуміли, з якими проблемами стикаються мігранти", – розповіла кандидатка.

Втім, наголосила вона, організація говорить не лише про мігрантів, а й про поляків. Зокрема, вона відображає недосконалість ринку праці, на якому з численними проблемами зіштовхуються і самі поляки.

За її словами, у Польщі нині є одразу декілька проблем для іноземців, над вирішенням яких вона планує працювати. Найперше – це невизначеність польської влади у питанні трудових мігрантів.

На думку Мирослави Керик, Польща має визначитися, яку політику щодо трудових мігрантів вона веде – відкритися для них та спростити умови праці або ж закритися. "Тут варто подумати, це є в інтересах, як польської держави, як польських працедавців, так і мігрантів, які з якихось причин приїхали сюди і, можливо, вони б хотіли тут працювати довше, ніж 3 місяці чи пів року, як працюють, наприклад, українці. Це на користь всіх сторін", – пояснила жінка.

У Польщі в неділю, 13 жовтня, тривають вибори до двох палат парламенту – Сейму і Сенату. За результатами волевиявлення поляки оберуть 460 депутатів Сейму та 100 сенаторів.

Загалом до польського парламенту мають шанси потрапити одразу 5 партій або політичних об'єднань. Соціологічні дослідження показують такі цифри:

  • правляча націонал-консервативна партія "Право і справедливість" (PiS) – 42-47%;
  • опозиційна ліберальна "Громадянська коаліція" – 22-29%;
  • "Союз демократичних лівих сил" – 12-14%;
  • консервативна "Польська коаліція" – 4-7%;
  • націоналістична "Конфедерація" – 4-7%.

Таким чином "Громадянська коаліція", від якої балотується Мирослава Керик, має шанси завести до Сейму другу за розміром фракцію. Втім якщо "Польська коаліція" та "Конфедерація" не потраплять до парламенту, то партія "Право і справедливість" може сформувати одноосібну більшість, а "Громадянська коаліція" залишиться в опозиції.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...