Україно-російська війна: "Вторгнення Путіна було реваншем за програну Третю світову", - Піонтковський

Політолог пояснив, навіщо Росія напала на Україну в 2014 році.

Андрій Піонтковський

Нападом на Україну Росія розв’язала глобальну війну проти Заходу. Росія не йде на пряму конфронтацію, але почала війну в самому серці Європи і веде агресивну політику проти інших пострадянських країн, зокрема проти Балтійських, які входять в НАТО. Про це у своєму блозі розповів російський політолог Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.

Нещодавно на The National Interest вийшла стаття, в якій Путін фактично виправдовує окупацію країн Балтії і пакт Молотова – Ріббентропа – змову нацистської Німеччини і сталінського СРСР. А її кульмінацією стала пропозиція російського лідера зібратися на саміт п’яти ядерним країнам – постійним членам Ради Безпеки ООН, які мають право вето. Цю ідею вже охрестили «Ялтою-2» по переділу світу. Крім того, в інтерв’ю одному з російських телеканалів господар Кремля поскаржився на пострадянські країни, що вони отримали «споконвічно російські землі» і забрали їх з собою після виходу з СРСР, а тепер нібито «заборгували» їх Москві.

«Вторгнення в Україну в 2014 році, в уявленні правлячого угруповання Путіна, Патрушева (секретар Радбезу РФ Микола Патрушев – ред.) і найближчих соратників, було початком якоїсь глобальної війни проти Заходу. Початком реваншу за програну Третю світову війну. Я прекрасно пам’ятаю, як тоді по нашому ТБ говорили, що не з Україною там якоюсь воюють – ми на території України воюємо з США. Ось так урочисто вони оголошували. Антибалтійська пропаганда була просто стрижнем цієї реваншистській риторики. У цій статті він розповідає (і найдивніше, як на мене, що він щиро в це вірить), що прибалтійські країни добровільно вступили в СРСР на прохання їх керівників. Так, всі три президента були замучені потім або в таборі, або в божевільні. Що президенти – десятки тисяч жителів Прибалтики, перш за все еліта, інтелігенція, політичний клас були вислані в Сибір і багато знищені», – розповів Піонтковський.

Політолог пояснив, що Прибалтиці надавалося велике значення – адже тільки там Путін міг гарантувати військове зіткнення з НАТО.

«Ви ж пам’ятаєте, яка була реакція генсека НАТО і тодішнього президента США Барака Обами в перший день російського вторгнення в Україну? Вони, звичайно, засудили, обурилися і в Радбезі ООН. Але першим їх рефлексом було – не може бути й мови про військове втручання США або НАТО, тому що Україна не є членом Альянсу. Ось вам результат багаторічних дискусій, чи вступати Україні в НАТО. У Прибалтиці їм би не вдалося ухилитися від цього обов’язку – від статті 5 Статуту НАТО про колективну оборону. Ну а якщо говорити фактично, хто може дати реальну відсіч? Це, звичайно, США. Так ось, весь план їх перемоги над США полягав в анексії частини Прибалтики, щоб зробити неминучим зіткнення з НАТО. У перші дні-тижні у Москви були б якісь географічні переваги. Але НАТО за своїм потенціалом набагато сильніше і, звичайно, свої обов’язки по ст. 5 США б виконали. План був розрахований таким чином: коли з’ясується, що натівські сили втягнулися і ось-ось викинуть їх з Прибалтики, росіяни різко підвищують рівень військової ескалації, погрожуючи ядерним ударом. Або, якщо необхідно, проводять якийсь обмежений ядерний удар. Розрахунок був на те, що НАТО здригнеться і капітулює, що Захід не витримає ядерного шантажу», – резюмував експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...