Українське підприємство модернізує радянські ракети Р-73 (фото)

12 липня, під час візиту Президента України в місто Дніпро, керівник держави відвідав конструкторське бюро “Південне”.

“Володимир Зеленський оглянув експозицію ракетно-реактивного озброєння — самохідну пускову установку, ракету та двигун оперативно-тактичного ракетного комплексу розробки КБ «Південне» та зразки ракетно-реактивного озброєння, над модернізацією якого працюють у КБП, — тактичну ракету, реактивний снаряд та авіаційну ракету”, - йдеться на офіційному сайті КБ “Південне”, передають Патріоти України.

На розміщеному на сайті фото можна ідентифікувати радянську авіаційну ракету Р-73.

Порівняння ракети Р-73 та фото КБ “Південне”

Ракета Р-73 на угорському Міг-29
Ракета Р-73
Ракета Р-73
Цікаво, що ще у 2017 році в мережі з’явилось фото українського гелікоптера Мі-8 з підвішеною ракетою Р-73.
Ракета Р-73, гелікоптер Мі-8
Можна припустити, що Мі-8 використовувався в якості літаючої лабораторії (для дослідження параметрів модернізованої ракети в повітрі). Саме на Мі-8 проводились випробування радіолокаційної ГСН протикорабельної ракети “Нептун”.

Про те, що ракета Р-73 на Мі-8, це саме та ракета, яку модернізує КБ “Південне” свідчить нештатний перехідник на балковому тримачі (який дозволяє підвісити ракету на Мі-8). Це свідчить, що КБ “Південне” вело роботи на тему Р-73 як мінімум з 2017 року.

Які саме зміни будуть внесені в ракету Р-73 в ході модернізації поки не відомо, проте раніше вже була опублікована інформація про нову інфрачервону головку самонаведення ИЗЗ-12, розробки підприємства “Арсенал” – для модернізації ракети Р-73.

Проект модернізації ракети Р-73
Що стосується згадування модернізації тактичної ракети та реактивного снаряду КБ “Південним”, то ймовірніше всього мова йшла про модернізацію ракет тактичного ракетного комплексу “Точка”/”Точка-У” та снарядів до РСЗО “Смерч”.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

У Кремлі відреагували на можливе будівництво стіни на Донбасі

п’ятниця, 6 грудень 2019, 11:00

Помічник президента України Андрій Єрмак заявляв, що якщо Росія не погодиться на домовленості про припинення вогню та обмін полоненими, "в цьому випадку ми будемо будувати стіну, і життя буде продовжуватися". У Росії відреагували на заяву помічника пре...

На Дніпропетровщині багатодітний батько згвалтував 12-річну школярку

п’ятниця, 6 грудень 2019, 10:49

Особу зловмисника вдалося встановити, його затримали та доправили до відділку. Родичі дізналися, що сталося, по слідах крові, які залишилися на білизні. Дівчинку доправили до лікарні. Зловмисника затримали. Стало відомо, що у підозрюваного є троє власн...