Українські ракетобудівники планують відкрити виробничі потужності у США

У новій геополітичній ситуації Україна та США у 2015-2016 рр. розпочали переговори про перспективи налагодження співпраці в галузі ракетного двигунобудування.

У ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. Янгеля" (КБП, Дніпро) оптимістично оцінюють потенціал взаємовигідного українсько-американського співробітництва в галузі ракетного двигунобудування і відпрацьовують плани створення в США виробництва ракетних двигунів, повідомив генеральний директор КБП "Південне" ім. Янгеля Олександр Дегтярев, передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Під час прес-конференції у вівторок у Дніпрі, оцінюючи на прохання журналістів поточний стан розпочатого України в новій геополітичній ситуації діалогу з США про перегляд наповнення двостороннього партнерства в космічній галузі, Дегтярев зазначив: "Америка без України в космосі проживе, але це не означає, що перспектив у нас немає".

За його словами, загострення відносин між США і РФ спричинило політичну "неприйнятність російської присутності в американському космосі". Насамперед ідеться про російські двигуни РД-180, уточнив він, зазначивши: ця ситуація відкриває додаткові можливості для розвитку співпраці між Україною та США в галузі ракетного двигунобудування. "Ми маємо і амбіції, і досвід, щоб замінити РД-180 на РД-815" (новий український маршовий двигун тягою 250 тонн - ІФ), - сказав він.

"Не виключаю, що РД-815 буде затребуваний", - сказав Дегтярев, уточнивши: "Коли вигідно, ніхто не відмовляє ... У нас з'явилися додаткові можливості, і їх треба використовувати".

За словами гендиректора КБП, крім маршового РД-815, великий інтерес потенційних замовників викликає також новий український маршовий РД-870 тягою до 100 тонн.

"У наших планах - створити в США виробництво двигунів української розробки", - сказав Дегтярев, додавши: "Ми бачимо в цьому перспективи, тому що це дає багато політичних привілеїв і багато можливостей".

Він наголосив, що сьогодні США є провідною світовою космічною державою зі своїм ринком, яка активно просуває, зокрема, безліч космічних "стартапів".

ДП "КБ "Південне" - основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, відомий у світі розробник ракетно-космічної техніки. Сьогодні КБП постачає на експорт понад 80% продукції та послуг, серед основних партнерів - США та країни ЄС.

Згідно з раніше озвученими даними КБП, на сьогодні компанія розробила понад 30 видів рідинних ракетних двигунів (РРД), 17 з яких доведені до серійного виготовлення. Останні десять років підприємство здійснює розробку перспективного сімейства РРД перших ступенів ракет-носіїв (РН) тягою 120-250 тонн, які могли б ефективно використовуватися на американському ринку РН. Також КБП розпочало проекти зі створення потужного маршового ракетного двигуна тягою до 500 тонн, рухових установок для модулів, які зможуть забезпечити доставку вантажів і екіпажів на Місяць і найближчі планети Сонячної системи.

У 2015 році зі своїм новим РРД РД-815 КБ "Південне" взяло участь в оголошеному ВПС США тендері на розробку двигунів замість російських РД-180, якими оснащуються РН Atlas-5 американської United Launch Allianсе (ULA). У зв'язку з упровадженими у 2014 році Конгресом США обмеженнями на ВТС з РФ унаслідок анексії Криму США планують повністю відмовитися від російських РД-180. Постачання РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільною сферою.

Наразі США прискорюють реалізацію програми створення РН Vulcan нового покоління для ВПС США. Згідно з підписаним у лютому 2016 року Пентагоном контрактом з ULA, проект має бути реалізований до кінця 2019 року. Американська Aerojet Rocketdyne, відповідно до підписаного з Пентагоном контракту, повинна забезпечити до кінця 2019 року розробку нового AR1 на заміну РД-180.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...