"Ми підтвердили ефективність використання листя в якості замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір дійсно якісний", - повідомив Фречка.
За його словами, зараз необхідно вдосконалити деякі деталі, але в цілому вже скоро можна буде говорити про першу в світі лінії по переробці опалого листя в паперову продукцію. Як говорить новатор, з 1 тонни 681 кілограми листя можна виділити тонну целюлози, а з неї виготовити 20 тисяч аркушів паперу формату А4.
Розроблену закарпатським юнаком технологію виробництва eco-friendly паперу з опалого листя встигли оцінити вчені за межами України. Так, проект тоді ще школяра отримав "золото" на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії в квітні 2018-го і на Олімпіаді геніїв у США в червні того ж року. Також Валентин став фіналістом фестивалю інновацій МОН в травні 2018 року.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...