"Двигуном польської економіки" називає іммігрантів з України автор публікації в газеті Rzeczpospolita Гжегож Семіончік, передають Патріоти України.
Він підкреслює, що працюючі протягом останніх п'яти років в Польщі вихідці з України внесли вклад в зростання ВВП майже стільки ж, скільки самі поляки. "З 2014 року польська економіка зросла на 22%. Якби не масовий наплив на польський ринок праці іммігрантів з України, це зростання, швидше за все, був би набагато нижче".
У свою чергу, Ганна Цесьляк-Врублевська, коментатор газети Rzeczpospolita, зазначає: "Безсумнівно, хвиля заробітчан з-за східного кордону нам допомогла, але це не означає, що стала відповіддю на всі виклики, тому що Польща на тлі Заходу як і раніше залишається країною дешевої робочої сили, низьких заробітків і не дуже високого життєвого рівня. Присутність українців цього не змінило, і навіть поглибило цю тенденцію, оскільки заробітки іноземців виявляються в середньому на 10% нижче, ніж заробітки поляків".
На думку Ганни Цесьляк-Врублевської, підвищення життєвого рівня в Польщі можна досягти методом «малих кроків», підтримуючи польські фірми в експансії, інвестиціях, інноваціях і так далі. "Можливо, це не такий ефектний спосіб, але в більш тривалій перспективі він принесе відчутні результати для всіх", - вважає коментатор газети Rzeczpospolita.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...