"Українці кидають камені в евакуйованих з Китаю": Світові ЗМІ про хаос у Нових Санжарах

Протести в Нових Санжарах після евакуації близько 70 українців та іноземців з китайського Уханя, де вирує коронавірус, стали унікальним випадком такої агресивної зустрічі людей.

Заворушення, сутички з поліцією та каміння, що летить у вікна автобусів з громадянами, які прилетіли з небезпечного регіону, шокували багатьох політичних, релігійних, культурних і громадських діячів, експертів в сфері медицини та моральних авторитетів. На події 20 лютого під Полтавою світова преса відреагувала публікаціями із заголовками про паніку, в матеріалах йдеться про виникнення нової гарячої точки в Україні, про відсутність ефективної подачі інформації владою громадянам щодо евакуації, передають Патріоти України.

"Українці кидають камені в евакуйованих з Китаю" - під таким заголовком вийшов матеріал в американському The Washington Post. В описі подій під Новими Саржанами зазначається, що зусилля країни щодо карантину понад 70 осіб занурилися в хаос, оскільки місцеві жителі, які виступали проти цього кроку, жбурляли каміння у евакуйованих та брали участь у запеклих сутичках з поліцією.

"Автобуси з евакуйованими, нарешті, змогли дістатися до призначеного місця карантину після декількох годин зіткнень. Евакуйовані в масках, змучені довгою подорожжю, виглядали з вікон автобуса, повільно рухаючись під важким поліцейським ескортом. Протестувальники кинули каміння в автобуси і розбили вікно в одному з них, але евакуйовані виявилися неушкодженими", - описуються заворушення під Полтавою.

"Зіткнення, кпини та гарячі шини зустрічають евакуйованих від коронавіруса в Україні", - ось такий заголовок в матеріалі Reuters.

"Дезінформація про коронавірус викликала протести в Україні" - свідчить заголовок новини The Daily Beast.

У публікації Associated Press також зазначається, що деякі протестувальники виглядали п'яними, один з демонстрантів намагався протаранити полицейкий кордон на своєму авто, 9 "копів" і один цивільний були госпіталізовані, 10 протестувальників - затримані.

Тим не менше, влада селища пообіцяли продовжувати виступати проти евакуації: "Ми не можемо допустити, щоб здоров'я і життя місцевих жителів піддавалися ризику, і вимагаємо, щоб вищі посадові особи вживали термінових заходів, щоб не дати людям з Китаю опинитися тут".

"Сонне місто з населенням 8 тисяч людей в центральній Україні перетворилося на гарячу точку 20 лютого, коли протестувальники зіткнулися з поліцією і перекрили дороги, щоб не дати евакуйованим з Китаю прибути в місцевий медичний центр для двотижневого карантину", - описуються події в селищі Нові Санжари у матеріалі Forbes, який вийшов під заголовком "В Україні паніка через коронавірус, коли евакуйовані прибувають з Китаю"

Протести спалахнули в декількох населених пунктах України за кілька днів до евакуації: 18 лютого в місті Винники Львівської області, тоді ж в Тернополі, де люди будували барикади з бетонних блоків і проводили молитву проти вірусу і евакуйованих.

"Евакуація людей з Уханя була оточена секретністю, чутками і розгубленістю. Влада не змогла ефективно повідомити про відсутність небезпеки з боку пасажирів до їх прибуття і тримала пункт призначення в секреті. Літак, який прибуває з Китаю, спочатку полетів у напрямку харківського аеропорту на сході України і облетів цей аеропорт, що викликало сум'яття і спекуляції в соціальних мережах", - зазначається в публікації.

"Вірусний лист про коронавірус змусив людей ламати автобуси і блокувати лікарні", - пише американська інтернет медіа-компанія BuzzFeed News.

Журналісти зауважують, що фейквое повідомлення від нібито МОЗ України про 5 випадків зараження - згідно з даними СБУ - було фактично відправлено з території поза мажами країни.

"Небезпечна суміш страху і фальшивих новин про коронавірус викликала бурхливі протести в Україні, незважаючи на те, що в країні не було підтверджених випадків", - йдеться в матеріалі.

"В Україні, де довіра до системи охорони здоров'я та уряду низька, занепокоєння з приводу спалаху поширилося так само швидко, як підроблені новини про те, що в країні з'явилися перші випадки захворювання, що були поширені в Інтернеті. Схоже, не має значення, що Центр громадської охорони здоров'я України (МОЗ) випустив повідомлення, яке попереджає про фальшиві новини, або що президент Володимир Зеленський заявив, що влада все контролює", - зазначено в новині.

У пресі перераховуються форми "прийому" співвітчизників: протести і сутички з поліцією в декількох місцях, розбиті мітингувальниками вікна автобусів з евакуйованими, "активісти" підпалили саморобні барикади.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Некороновані": Список країн, де поки що немає жодного хворого на COVID-19 (мапа)

неділя, 5 квітень 2020, 22:28

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, який у режимі онлайн стежить за поширенням коронавірусної інфекції в світі, щонайменше один хворий на COVID-19 є у 181 країні та регіоні.

Авто з прикордонником та військовим потрапило в смертельну ДТП на Донбасі (фото)

неділя, 5 квітень 2020, 18:59

Автомобіль Toyota Land Cruiser за межами проїжджої частини скоїв зіткнення з бетонною опорою ліній електропередач і деревом.