Україну попередили про небезпеку енергетичного примусу Кремля

Експерт зазначає, що кожен кілометр електромережі потребує $1500 на рік, а зараз витрачається $200.

Аріель Коен

Без конкурентоспроможної, сучасної та надійної системи електромереж Україна залишається в небезпеці зазнати енергетичного примусу Кремля. Для створення такої системи необхідне впровадження європейського стимулюючого регулювання. Таку думку висловив Аріель Коен, директор програми енергетичного зростання та безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій, в статті для міжнародного енергетичного видання, передають Патріоти України.

На його думку, для захисту країни від зовнішньої агресії, Україні потрібно підтримувати сильну армію та процвітаючу економіку, привабливу для інвесторів. У той же час генеруючі та розподільчі сегменти електроенергетичного сектору напівзруйновані. «Мережі, котрі були успадковані від Радянського Союзу, були лише мінімально модернізовані. Нинішній застарілий тарифний режим залишає складний сектор непривабливим для приватних інвестицій», – пише експерт в сфері енергетики.

Експерт говорить, що розмір необхідних інвестицій в 12,5 мільярдів доларів до 2030 року. Кожен кілометр електромережі потребує $1500 на рік, а зараз витрачається $200. «Для залучення інвесторів, готових до таких значних капітальних витрат, уряду України необхідно запропонувати їм надзвичайно привабливі, стабільні та передбачувані умови», – підкреслив Коен.

Коен говорить, що такими умовами є прийнята в Європі методологія для встановлення рентабельності інвестицій в інфраструктуру відома як тариф RAB (регуляторна база активів). Вона виявилися успішною в Чехії, Угорщині, Польщі, Румунії. «Критично важливо, щоб впровадження RAB-тарифів відповідало моделі інших європейських країн. Це означає, що норма прибутку не може бути нижчою середньозваженої вартості капіталу (WACC) в країні. Ця ставка повинна бути однаковою для всіх активів, не ділити їх на «старі» та «нові». Такий підхід дозволить не лише підтримувати та ремонтувати застарілу мережу, а й забезпечити давно прострочену приватизацію декількох розподільчих компаній, які досі перебувають у державній власності», – підкреслив Коен.

Експерт переконаний, що якщо реформи не відбудуться, західні інвестори можуть покинути Україну, як це було раніше в 2013 році. До березня 2013 року американській компанії «AES Corporation» належали дві регіональні дистрибуторські компанії (Київобленерго та Рівнеобленерго), але через несприятливе бізнес-середовище «AES Corporation» продала ці активи і покинула український ринок.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Невідомі у столиці замінували вулицю (відео)

понеділок, 21 вересень 2020, 23:59

Інформація про мінування надійшла на лінію правоохоронців приблизно о 18:50. В Києві за адресою Кирилівська, 8 виявили вибухонебезпечний предмет. Про це повідомляє ресурс "Київ Оперативний", передають Патріоти України. Інформація про мінування надійшла...

З архіву ПУ. Господині на замітку: Ліниві вареники без замішування тіста

понеділок, 21 вересень 2020, 23:55

Цю страва легко і швидко можна приготувати навіть на сніданок. Найбільше в цьому рецепті подобається те, що вареники виходять неймовірно смачними, ніжними та саме сирними, оскільки борошна в них набагато менше, ніж у лінивих вареників, приготованих зви...