"Укрзалізниця" купує коштовне російське вугілля через "прокладку" з Угорщини", - "Наші гроші"

​Регіональна філія «Південно-західна залізниця» АТ «Українська залізниця» 19 листопада за результатами тендерів повідомила про намір укласти п’ять угод із ТОВ «Раксел» щодо поставки вугілля на 12,49 млн грн.

На цей рік замовляють 2 900 т вугілля марки ДГ (13-100) по 4 140-4 380 грн./т із ПДВ, - передають Патріоти України з посиланням на Наші Гроші.

Фірма «Раксел» на підтвердження наявності вугілля надала контракт з фірмою «GMV Trading Company Kft.» (Угорщина, створена у грудні 2018 року, директор Валентин Тодорчук). У контракті вказано, що паливо вивозиться з митної території Росії:

У тендерній пропозиції вказано, що “виробником” вугілля є угорська «GMV Trading Company Kft.», країною виробника – Росія.

Переможець на вимогу тендерної документації надав довідку, що не планує постачати вугілля, видобуте на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської області.

Ціна вдвічі вища від вересневої ціни за формулою «Роттердам+» у 1 867-1 966 грн./т.

Крім того, раніше в листопаді інші філії самої «Укрзалізниці» замовляли таке вугілля дещо дешевше. Так, «Пасажирська компанія» законтрактувала його по 3 849–3 899 грн./т, «Львівська залізниця» – по 3 850 грн./т, «Донецька залізниця» – по 3 657 грн./т, «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» – по 3 600 грн./т, «Одеська залізниця» – по 3 585 грн./т. Їхні ціни були без ПДВ, оскільки поставки вугілля на митній території України тимчасово звільняються від ПДВ незалежно від походження вугілля (імпортне чи місцеве) і ролі постачальника (виробник чи посередник), якщо постачальник не відмовився від пільги. Чому нинішня закупівля не підпала під пільгу, незрозуміло.

Сума переможних пропозицій була на 6% нижча від очікуваної вартості закупівель.

Конкурентами на окремих тендерах були ТОВ «Енік Енерджі Груп», ТОВ «Торгівельно-виробнича компанія «Вугілля Дон Прайм», ТОВ «ПКФ Теплосервис» і ТОВ «Будівельно-проектна компанія «Горизонт», причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

Столичний «Раксел» зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстрований у серпні 2018 року на масовий номер телефону 0999875013 у житловому будинку по вул. В. Верховинця, буд. 10. Потім адреса змінилась на вул. Жмеринська, буд. 11/1, де знаходиться металобаза.

Директором фірми спершу був Віталій Заєць, потім – Дмитро Тодераш із Чернівців, а потім – Валентин П’ятницький із Чернівців. Увесь цей час засновницею значиться Діана Пилипчинець з Києва, яка раніше була зареєстрована в селах Закарпатської області.

Дмитро Тодераш володіє ТОВ «Укрспецтехрембуд», яке «Південно-західна залізниця» у вересні не допустила до тендеру щодо капремонту обладнання рейкових автобусів PESA.

На Діану Пилипчинець, яка, ймовірно, є юристкою, зареєстровано понад сто юридичних осіб. Зокрема її фірми зареєстрували ТОВ «БК Роял Хауз», пов’язане з групою «Приват».

Переможець підтвердив досвід виконаним аналогічним договором за липень 2019 року з одеським ТОВ «Юниверс-2012» Івана Бородіна та Міхаіла Гатича (обидва – з Молдови).

Надані переможцем зразки посвідчень якості чомусь надруковані друкарнею в Дніпрі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Он точно не сумашедший и не самоубийца!": Кисельов розповів, що Путін пропонує Зеленському по Донбасу

субота, 15 серпень 2020, 16:00

Журналіст переконаний, що український президент Володимир Зеленський не зможе домовитися з главою Росії Володимиром Путіним про повернення під контроль України окупованої частини Донбасу. При цьому, незважаючи на відсутність досвіду, Зеленський точно н...

З архіву ПУ. Демарш MARUV на концерті у Києві став темою дня в РФ

субота, 15 серпень 2020, 15:00

Відмова української співачки MARUV відповідати на запитання журналіста каналу "1+1" про приналежність Криму викликала ажіотаж у Росії. Топ-ЗМІ РФ зробили новину темою дня, а користувачі масово підхопили її в коментарях, передають Патріоти України 16 че...