У Національному парку Массаї Мара в Кенії було помічене лоша зебри з незвичайним забарвленням – темне у білий горошок. Його вдалося сфотографувати фотографу Френку Лю, передають Патріоти України з посиланням на National Geographic.
"На перший погляд, тварина, якій було, ймовірно, близько тижня, виглядала зовсім як інший вид", – згадує Лю.
Першим лоша помітив Ентоні Тіра, гід із парку Масаї Мара. Він назвав його Тіра.
За словами Лю, смужки у зебри унікальні, як відбитки пальців, але дивне забарвлення Тіри може бути першим зареєстрованим прикладом подібного роду в парку Масаї Мара. Подібні лошата були помічені в дельті Окаванго в Ботсвані.
Причиною незвичайного забарвлення лоша є, найімовірніше, генетична мутація – псевдомеланізм.
Біолог із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Бренда Ларісон, що вивчає еволюцію смуг зебри, зазначила, що більшість зебр із таким незвичайним забарвленням, очевидно, довго не живуть.
Так, згідно з однією з теорій походження забарвлення шкіри зебр, смужки зебри розвивалися, щоб стримувати від укусів мух. Так, експерименти в польових умовах показали, що мухи не люблять приземлятися на смугастих поверхнях.
Якщо це так, Тірі буде важко відбиватися від мух, але якщо вона зможе дожити до дорослого віку, то цілком "впишеться" в стадо і налагодить нормальні взаємини з іншими зебрами. Дослідження, проведені в Південній Африці, показали, що зебри добре приймають родичів з незвичайними кольорами.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...