У Марокко виявили рештки найдавнішого з усіх відомих вченим динозаврів – він жив на Землі 168 млн років тому. Дослідження палеонтологів було опубліковане в журналі Science Direct, передають Патріоти України.
Новий вид стегозавра назвали Adratiklit boulahfa – в перекладі з берберської мови це означає "гірська ящірка". Назва відсилає до місця, де були знайдені останки динозавра – гірський хребет Середній Атлас у Марокко.
Вважається, що на Землі, коли на ній мешкали динозаври, було два суперконтиненти – Лавразія (північний континент) і Гондвана (південний континент), на які в мезозої розпався протоконтинент Пангея.
Лавразія включала більшу частину територій, які нині становлять континенти Північного Півкулі. Гондвана включала в себе Африку, Південну Америку, Антарктиду, Австралію, Нову Зеландію, а також Аравію, Мадагаскар та Індію.
Палеонтологи вважають, що тепер на території стародавньої Гондвани можуть бути знайдені рештки тіреофорів в районах, де розкопки раніше просто не проводилися.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...