У Болгарії археологи відкопали листа на невідомій мові, вік котрого більший за єгипетські піраміди

Артефакт фахівці виявили в поселенні, що відноситься до періоду від кам'яного віку до мідного.

При проведенні розкопок в стародавньому поселенні перехідного періоду археологи знайшли глиняну табличку з протописьмом, передають Патріоти України з посиланням на Archaeology in Bulgaria.

Розкопки проводилися недалеко від міста Бата, муніципалітет Панагюріште, в південній частині центральної Болгарії.
Йдеться про доісторичну глиняну табличку, вік якої становить близько 7 тис. років. Вона покрита різьбленням, яке, як вважають фахівці, є протописьмом. Цей термін був введений в 1960-і роки після того, як в Румунії археологи виявили три необпалені глиняні таблички із загадковими знаками. Ще тоді вчені припустили, що це була доісторична писемність. Розшифрувати подібні послання до сих пір не представляється можливим.
Доісторичне поселення, де була знайдена нинішня табличка, являє собою "розосереджене просторе поселення площею не менше 150 тис. кв. м". Воно датується кінцем пізнього неоліту (новий кам'яний вік) і початком енеоліту (мідний вік).
На думку археологів, поселення з'явилося і існувало в період від 5100 до 4800 років до нашої ери. Воно розташовувалося на терасі по обох берегах невеликої річки.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Дуже спокуслива лялечка": Міс Україна без білизни продемонструвала свої принади крупним планом (фото)

вівторок, 19 жовтень 2021, 3:00

Українська похвалилася досконалими формами в пікантній фотосесії. Українська модель переможниця конкурсу Міс Україна 2018 Леоніла Гузь похвалилася шикарним бюстом у фотосесії фотографу Andrew White. Леоніла Гузь позувала топлес і без білизни в незвичай...

З архіву ПУ. "Камни с неба": "Ми ж люди, що ви з нами робите, зупиніться!" - мешканка Криму до "влади"

понеділок, 18 жовтень 2021, 16:00

Кримчани не розуміють, чому з моменту "возвращения в родную гавань" "влада" нічого не робить для розвитку півострова, і з кожним роком в Криму якість життя людей тільки погіршується. Як зазначає в Twitter блогерка RoksolanaToday & КримUA, сепаратисти д...