В обхід санкцій: Стала відома схема РФ щодо вивезення вугілля з окупованого Донбасу

Росія планує поставляти вугілля з окупованої частини Донбасу до Туреччини через грузинський порт Очамчира, що знаходиться під контролем самопроголошеної Абхазії.

Про це повідомляє Inform Napalm з посиланням на члена "торгово-промислової палати Абхазії" Сергія Ладарія, передають Патріоти України.

Він заявив, що питання співпраці щодо постачання вугілля налагоджене і залишається лише узгодити тарифи. Волонтери відзначають, що така схема контрабанди обрана кремлівськими кураторами з кількох причин.

"По-перше, це дає можливість російським портам уникати міжнародних санкцій, які можуть бути ініційовані Україною або українськими компаніями; По-друге, експорт вугілля через порт Очамчира буде складно відстежити. За міжнародними нормами - це порт грузинської юрисдикції, він закритий для заходу іноземних судів", - написали там.

"По-третє, вугілля, яке завантажується в Очамчирі, можна позиціонувати на зовнішніх ринках як видобуте в самій Абхазії. Як відомо, вугільне родовище в Ткварчели з розвіданими запасами близько 4 млн. тонн експлуатувалося ще з радянських часів;

По-четверте, свою роль грають історико-політичні зв'язки між Абхазією і Туреччиною. Як відомо, абхазька діаспора в Туреччині існує з часів Османської імперії і становить, за різними даними, від 300 до 500 тисяч осіб, перевищуючи населення самої Абхазії", - пояснили волонтери.

У порту Очамчира базуються кораблі берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ, а в перспективі можуть з'явиться і російські крейсера.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Гуляй, Расеюшка!": Горілка, пельмені, матрьошка, борщ та інше "ісконно рускоє", що Москва прибрала до рук у інших народів

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:18

За тисячоліття свого існування Росія привласнила собі безліч речей, символів і навіть страв у інших народів. "Ни матрешка, ни самовар, ни даже водка не являются "ру***ими" изобретениями", - уверяет эксперт. ВОДКА. Так, по данным Леусенко, ныне традици...

Місяцями не втрачає товарного вигляду: В Україні вивели унікальну цибулю, яка не потребує поливу

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:08

Сорт стійкий до шкідників і хвороб. Селекціонери з науково-дослідної станції "Маяк", що у Крутах, вивели сорт цибулі, який місяцями не втрачає товарного вигляду, передають Патріоти України з посиланням на Аgronews. Як розповіли науковці, новий сорт наз...