З території окупованого Криму триває примусова депортація громадян України, які не мають паспортів Російської Федерації. Про це заявив представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо.
Дипломат уточнив, що депортації підлягають громадяни України, які не мають паспортів Російської Федерації та проживають в Криму без так званої посвідки на перебування. Такі особи за законодавством РФ вважаються іноземцями. "За 2020 рік ми задокументували 178 випадків, коли "суди" на території АРК (Автономної Республіки Крим - ред.) виносили рішення, які зобов'язують дану категорію осіб покинути АРК. З них 105 громадян України отримали таке "судове" розпорядження", - сказав Хилько в етері державного телеканалу Дом, створеного для загарбаних росіянами українських територій.
За його словами, водночас 416 осіб (з них щонайменше 292 - громадяни України) отримали припис заплатити штраф за порушення так званих міграційних правил, які діють в РФ.
Хилько зазначив, що зазвичай ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року. "Єдине необхідно уточнити, що це ті, які не отримали паспорт РФ і не мають довідки про тимчасове або постійне місце проживання. Тобто зазвичай це особи, які не мали прописки на території АРК. Зауважую - зазвичай, тому що бувають винятки скрізь. Можливо, хтось із них приїхав до Криму вже після окупації - працювати або відвідувати своїх родичів, або просто користуватися правом вільного переміщення територією України", - додав представник Моніторингової місії ООН.
Зазначається, що є два види депортації - примусовий та самостійний виїзд. Якщо рішенням "суду" приписано самостійний виїзд, але людина не залишила окуповану територію, тоді її затримують повторно і їй вже загрожує примусова депортація. "При примусовій депортації затриманих поміщають у так звані приймачі - місця утримання під вартою. І ці особи будуть депортовані. Ми документуємо такі випадки. Їх депортують або спочатку на територію РФ (зазвичай у Ростовську область), а звідти вже на територію України через Харківську область. Або ж безпосередньо через адміністративний кордон з Кримом на територію материкової України", - уточнив Хилько.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...