В ООН заявили про виселення громадян України з анексованого Криму

Зазначається, що ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після окупації 2014 року.

З території окупованого Криму триває примусова депортація громадян України, які не мають паспортів Російської Федерації. Про це заявив представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо.

Дипломат уточнив, що депортації підлягають громадяни України, які не мають паспортів Російської Федерації та проживають в Криму без так званої посвідки на перебування. Такі особи за законодавством РФ вважаються іноземцями. "За 2020 рік ми задокументували 178 випадків, коли "суди" на території АРК (Автономної Республіки Крим - ред.) виносили рішення, які зобов'язують дану категорію осіб покинути АРК. З них 105 громадян України отримали таке "судове" розпорядження", - сказав Хилько в етері державного телеканалу Дом, створеного для загарбаних росіянами українських територій.

За його словами, водночас 416 осіб (з них щонайменше 292 - громадяни України) отримали припис заплатити штраф за порушення так званих міграційних правил, які діють в РФ.

Хилько зазначив, що зазвичай ідеться про звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року. "Єдине необхідно уточнити, що це ті, які не отримали паспорт РФ і не мають довідки про тимчасове або постійне місце проживання. Тобто зазвичай це особи, які не мали прописки на території АРК. Зауважую - зазвичай, тому що бувають винятки скрізь. Можливо, хтось із них приїхав до Криму вже після окупації - працювати або відвідувати своїх родичів, або просто користуватися правом вільного переміщення територією України", - додав представник Моніторингової місії ООН.

Зазначається, що є два види депортації - примусовий та самостійний виїзд. Якщо рішенням "суду" приписано самостійний виїзд, але людина не залишила окуповану територію, тоді її затримують повторно і їй вже загрожує примусова депортація. "При примусовій депортації затриманих поміщають у так звані приймачі - місця утримання під вартою. І ці особи будуть депортовані. Ми документуємо такі випадки. Їх депортують або спочатку на територію РФ (зазвичай у Ростовську область), а звідти вже на територію України через Харківську область. Або ж безпосередньо через адміністративний кордон з Кримом на територію материкової України", - уточнив Хилько.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...