Кліматологи з Німеччини пояснили, чому невелика область в Атлантичному океані стає холодніше в період глобального потепління. Виявилося, справа в зміні океанічних течій, передають Патріоти України з посиланням на НВ.
Нещодавно вчені з’ясували, що через тепліший клімат бобри активно заселяють Аляску і знищують вічну мерзлоту своїми дамбами.
Ну а катастрофа на російській ТЕЦ у Арктиці через танення льоду довела, що людина вже давно перестала контролювати свій вплив на навколишнє середовище.
Хоча у деяких регіонах Землі глобальне потепління має зворотні ефекти. Наприклад, у північній частині Атлантичного океану, неподалік Гренландії, вчені вже кілька років спостерігають аномальне похолодання.
Згідно з результатами нового дослідження — нічого хорошого у цьому також немає.
Кліматологи з Німецького інституту метеорології Макса Планка з’ясували, що похолодання у Атлантиці викликано зміною течії у так званій Атлантичній меридіональній циркуляції.
Справа в тому, що при нормальному перебігу ця циркуляція рухає теплу солону воду з тропіків на північ, а холодна прісна вода, у свою чергу, надходить ближче до екватора.
Але тепер, як припускають вчені, в океан потрапляє набагато більше прісної води через стрімко танучі льодовики і велику кількість опадів. Через це меридіональна циркуляція у Атлантиці сповільнюється, і вода у північній частині океану стає холоднішою.
Правда, вчені не виключають можливості того, що течія може змінювати свою швидкість за певними природними циклам, які не пов’язані з потеплінням.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...