У порушення міжнародних угод: Росія приховує дані про радіацію після ядерного вибуху під Сєверодвінськом

​У неділю, 18 серпня, стало відомо, що дві станції моніторингу радіації в Росії перестали передавати дані після вибуху під Сєверодвінськом.

Про це повідомляє американська газета The Wall Street Journal (WSJ), передають Патріоти України.

Інформацію виданню надав виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо. Він також написав про це на своїй сторінці в Twitter.

Зербо стверджує, станції в Дубні і Кірові перестали передавати інформацію через два дні після вибуху в Архангельській області, який стався 8 серпня. Загинули семеро людей, в тому числі п'ятеро цивільних фахівців компанії Росатом. Ще п'ять осіб знаходяться на лікуванні в Москві в Державному біофізичної центрі імені Бурназяна. Туди ж спрямовані на обстеження лікарі з Сєверодвінська, які першими надавали допомогу постраждалим.
Інформація, яка відома про трагедію на даний момент, дозволяє стверджувати, що стався ядерний вибух. Село Ненокса, поруч з яким розташований полігон (40 км від Сєверодвінську), евакуйовано. Район Білого моря тимчасово закритий для судноплавства і рибного лову. Москва тим часом продовжує приховувати від світової спільноти дані про цю надзвичайну подію.
Зербо повідомив, що зі станціями в Дубні і Кірові зв'язалися відразу після збою. Російські чиновники пояснили його «проблемами з мережею і зв'язком». Зербо відмовився припустити, що могло призвести до відключення. «Ми очікуємо подальших звітів, коли станції або системи зв'язку будуть повністю відновлені», - сказав виконавчий секретар.
Як відзначає WSJ, станції моніторингу в Дубні і Кірові є частиною міжнародної мережі, що складається з сотень подібних станцій. Всі вони стежать за дотриманням Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Фіксується різна інформація - від сейсмічних зрушень до звукових коливань.
Договір був прийнятий у вересні 1996 року на 50-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. На даний момент його підписали 183 держави, в тому числі 41 країна з 44, без підпису яких угода не може вступити в силу. Ратифікували договір 164 держави, в тому числі Росія. Вона це зробила 30 червня 2000 року.
Відповідно до статті I «кожна держава-учасниця зобов'язується не виробляти будь-який випробувальний вибух ядерної зброї і будь-який інший ядерний вибух, а також заборонити і запобігати будь-який такий ядерний вибух в будь-якому місці, що знаходиться під її юрисдикцією або контролем». Крім того, «кожна держава-учасниця зобов'язується далі утримуватися від спонукання, заохочення або будь-якої участі в проведенні будь-якого випробувального вибуху ядерної зброї і будь-якого іншого ядерного вибуху».

Президент США Дональд Трамп, посилаючись на дані американських розвідслужб, заявив, що вибух в Архангельській області стався під час випробувань новітньої російської крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою SSC-X-9 Skyfall. У Росії її називають 9М730 «Буревісник».

Газета The New York Times зв'язала вибух з російською програмою розробки гіперзвукових ракет, яка ставить під сумнів продовження Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, укладений між Вашингтоном і Москвою. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи висновки американської сторони, закликав орієнтуватися на інформацію російських фахівців.

Однак несподівана втрата зв'язку з двома російськими станціями моніторингу радіації незабаром після вибуху під Сєверодвінськом викликає серйозні підозри. Якщо Москва не надасть надійні дані про трагедію, то висновок напрошується один - Росія грубо порушила договір, який був нею ратифікований 19 років тому.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...