"У травні 2014 року відбувся повноцінний референдум": Засуджений за сепаратизм екс-депутат Сіверської міськради вчить підлітків любити Батьківщину

В травні 2014 року він погодився стати головою однієї з “дільничних комісій” під час так званого “референдуму” у Сіверську. Тоді він теж був депутатом Сіверської міськради.

Військовий пенсіонер Сергій Баканов, якого визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, став одним із суддів у військово-спортивній грі “Майбутній воїн”. Змагання провели до Дня Збройних Сил України серед старшокласників шкіл в Сіверській ОТГ. Фото з заходу з’явились на сайті Сіверської міської ради, передають Патріоти України.

Зазначається, що гру організували, аби виховувати молодь патріотичною та підготувати її до захисту Батьківщини. На світлинах видно, як Сергій Баканов у формі козака віддає честь, звертаючись з промовою до вишикуваних старшокласників, та спілкується з ними біля суддівського столу.

Про Сергія Баканова відомо, що в травні 2014 року він погодився стати головою однієї з “дільничних комісій” під час так званого “референдуму” у Сіверську. Тоді він теж був депутатом Сіверської міськради. На початку лютого 2019 року Артемівський міськрайонний суд визнав Баканова винним за ч. 2 статті 110 Кримінального Кодексу та призначив покарання: 5 років в’язниці, але з випробувальним терміном в 1 рік. Тобто, чоловік не сяде за ґрати, якщо не порушуватиме закон. Суд визнав, що Баканов щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину. Депутат має періодично з’являтися до Центру пробації та повідомляти про зміну місця проживання та роботи.

Зазначимо, що в спортивних змаганнях до Дня ЗСУ взяли участь військовослужбовці та міський голова Сіверська Василь Масюженко. Він так прокоментував участь Баканова в патріотичному заході: “Він підтримує Збройні сили України. Він на той час визнав свою вину, ні слова брехні не сказав. Кожний осуджений має право на працю, має право на те, що ми не можемо його “А, ти осуджений – ми тебе не пустимо в, як кажуть, громадський заклад. Він пропагує все про українську армію і про український народ. Він нічого протиправного не вимовляв, а навпаки підносив “Україна, українські війська і так далі найкращі”, — розповів Масюженко.

Міський голова вважає — депутат виправився і йому варто дати шанс рухатись далі. “Ми повинні йти на примирення, а не до того, що “ти не підеш, тому що ти колись помилився”. На помилку кожний має право, але він вчасно її виправив і вчасно хоче працювати на державу Україна, і він це робить безкоштовно. Скрізь були викладачі, були директори шкіл, були інші всі організатори. Всі це бачили, всі це чули. Якщо б він десь сказав не те, що потрібно, було б задокументовано. Він би відповідав за те, що робив неправомірно”, — каже Василь Масюженко.

Журналісти поспілкувались з Сергієм Бакановим телефоном:

Ми побачили, що вас запрошують на патріотичні заходи в Сіверську, ви виступаєте з промовами перед юнаками. Як так вийшло, адже у вас є вирок за посягання на державну цілісність України? Голова громади Масюженко каже, що ви виправились. Що для вас змінилось?

“Для мене нічого не змінилось. Я займався козацтвом з 2009 року — Кальміуська паланка Українського козацтва, гетьман Пантелюк Микола Миколайович.

А чому ви тоді допомагали організовувати “референдум”? Що змінилось у вашому ставленні?

Я, коли прийшов після служби в армії, почав працювати в ліцеї, виборча комісія мене призначила головою комісії. Це було в далекому-далекому, щоб не збрехати, 1998 році. І ці всі виборчі кампанії я був головою комісії. І 9 травня 2014 року мене запросили взяти участь в “референдумі”. Як мені роз’яснили: нікому проводити, а у вас багатий досвід. Тому що нікому проводити. От я і погодився, як технічний спеціаліст. Погодьтесь, що 10-го я прийшов, а 11-го провів “референдум”. Я його готував? Ні.

А якщо б такий “референдум” завтра відбувся, ви теж би погодились?

В 1994 році теж був аналогічний референдум. Там теж були питання про російську мову, про федералізацію. Цей референдум проводився в Донецькій, Луганській області разом з виборами. Якщо б те, за що голосували в 1994 році, було втілено в життя, – не було б “референдуму” 2014 року.

Тобто ви до сих пір вважаєте, що в травні 2014 року відбувся повноцінний референдум?

З огляду на те, що ми тоді були під юрисдикцією, так би мовити, “Донецької народної республіки”, яка вже була об’явлена, то так.

Суд визнав, що ви щиро розкаялися. Якось ваші останні речення не свідчать про те, що ви усвідомили, що це був злочин, тяжкий злочин. Ви усвідомили чи ні?

Це допит чи що?

Я хочу прояснити, бо так в суді прозвучало.

Так, я розкаявся.

Що ви кажете в своїх промовах до учнів?

Я з 2014 року з учнями не працюю.

А під час заходу до Дня Збройних сил України, на світлині видно, що ви звертаєтесь до них.

Я вітаю їх зі святом 28-ї річниці Збройних сил України, поздоровався, побажав успіху”.

Зазначимо, що це не єдиний випадок участі Баканова у військово-патріотичних заходах для молоді Сіверська. В середині жовтня 2019 року в тому ж спортивному комплексі він був суддею у естафеті-змаганні до Дня захисника України і Дня Українського козацтва.

Додамо, в 2019 році Сергія Баканова хотіли зробити почесним громадянином Сіверська, але активісти з міста виступили проти. Тож чоловік відмовився від такого звання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Найбільший на Землі: Лівію накрило гігантським градом (відео)

четвер, 29 жовтень 2020, 22:12

До цього світовий рекорд "належав" Аргентині. Як зазначає вчений з Польщі, доцент кафедри метеорології Матеуш Ташарек на своїй сторінці в Twitter, такий град - це велика рідкість. . Він пише, що люди на знімках тримають гігантські градини, які досягаю...

Тікав через Україну до Росії: Прикордонники затримали болгарського священника

четвер, 29 жовтень 2020, 21:59

Священнослужитель з Болгарії потрапив до України легально, а потім вирішив нелегально перебратися в Росію. «Інформацію про рух невідомого в сторону державного кордону прикордонники отримали від місцевого жителя. Група реагування, яка негайно прибула в ...