В Україні планують запустити ринок віртуальних активів і ввести цифрову національну валюту - "електронну гривню". Відповідний проект закону №3637 вже був схвалений Верховною Радою за основу в грудні. Цей законопроект є базою, він створить правове поле для бізнесу і для громадян, розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков в ефірі телеканалу "Україна 24", передають Патріоти України.
"Наприклад, коли він буде проголосований у другому читанні, громадяни зможуть навіть у банку зберігати криптоактиви, наприклад біткоїн може бути в тебе на депозиті", - пояснив чиновник.
У Мінцифри також роз'яснили відмінність між Е-гривнею та іншими криптовалютами. "Якщо, наприклад, взяти біткоїни, це щось створене людиною, яке навіть ніхто не бачив. Ніхто не несе відповідальності, ніхто не знає, як це контролювати, і це є певний феномен. А якщо ми говоримо про національну цифрову валюту, це відомо, цим проєктом займається Національний банк України, ми сприяємо, тому що це діджиталізація і цифровізація. Але ми маємо повний контроль. Навіть люди, українці, також мають певний контроль над тим, що стосується національної цифрової валюти", - сказав Борняков.
Чиновник звернув увагу, що якщо зупинити транзакцію по біткойну ніхто не може, то з національною цифровою валютою це буде можливо.
Він зазначив, що сьогодні електронна гривня поки знаходиться поза правового поля.
Також Борняков уточнив, що розраховуватися в магазинах Е-гривнею та іншими криптовалютами буде не можна. "Згідно з Конституцією України єдиним платіжним засобом є гривня. Це була дуже наполеглива позиція НБУ, і ми з нею згодні. Це як долар - ти можеш мати долар, можеш мати євро, але не можеш прийти до крамниці й розрахуватися доларом чи євро. Але можеш мати депозитарний рахунок у банку. Хочеш робити якісь операції - міняєш на гривні. З біткоїном і іншими криптовалютами буде саме так", - розповів чиновник.
Законопроект про віртуальні активи розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з парламентською групою Blockchain for Ukraine та іншими депутатами.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...