Важкий удар по куроводах: ЄС обмежив ввезення м'яса птиці з України

Причиною заборони є виявлення випадку грипу птиці у Вінницькій обл.

У Євросоюзі тимчасово призупинили імпорт м'яса птиці з України через виявлення випадку пташиного грипу. Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів повідомила про це 23 січня, передають Патріоти України.

Напередодні ввечері служба отримала відповідне оперативне повідомлення від Єврокомісії. При цьому, яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають,

Причиною заборони є виявлення випадку грипу птиці у Вінницькій обл.

"Україна відповідно до міжнародних зобов'язань, як член Світової організації торгівлі та Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин, невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці", - овідомили у пресслужбі Держпродпотребслужби.

Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці є еквівалентні тим, які є в ЄС.

"Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони", - зазначили у Держпродпотребслужбі.

Держпродпотребслужба планує провести консультації в Брюсселі щодо вирішення ЄС обмежити ввезення м'яса птиці. "Рішення ЄС щодо обмеження ввезення м'яса птиці через випадок пташиного грипу у Вінницькій області значно суворіше, ніж повинно бути. Проте, ми активно і спільно працюємо над тим, щоб оперативно скоригувати це рішення. Зараз є всі можливості для того, щоб скорегувати його в потрібну сторону", - написав у Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Качка.

Інформоване джерело на ринку в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" зауважило, що вирішення питання з відкриттям для України ринку курятини може зайняти від декількох тижнів до місяця. "Проблема, що в 2018 році не довели до логічного завершення з ЄС переговори щодо зонування. Тепер у ЄС в таких випадках є право вибору різних по шкоді для нас варіантів", - зазначило джерело.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

У Білорусі судили чоловіка за ... "політичного" сніговика біля сараю

субота, 16 січень 2021, 23:53

62-річний чоловік зліпив у себе у дворі сніговика і написав на ньому "Жiве Беларусь!". Як повідомляє Тut.by, чоловік живе в селі Марковичі Гомельського району, передають Патріоти України з посиланням на білоруські ЗМІ. Далі - мовою оригіналу:. "Возле с...

Нові документи щодо змови Трампа з Росією оприлюднили у США

субота, 16 січень 2021, 23:29

Перше розслідування ФБР щодо змови членів виборчого штабу Трампа у 2016 році з росіянами для впливу на вибори назвали найбільш провальним, некомпетентним і корупційним в історії ФБР і Мін'юсту США. У США оприлюднили документи, які стосуються розслідува...