Вбили і кинули тіла у рів: Архівне фото сколихнуло мережу

Місце злочину червоноармійці побачили вже наступного дня...

У мережі з'явилося історичне фото часів Другої світової війни, коли німці в глибині Керченського півострова провели каральну операцію. Кадр опублікували на сторінці Міністерства закордонних справ України, передають Патріоти України.

У повідомленні сказано, що трагедія трапилася 29 грудня. Цього дня в протитанковому рову біля села Багерове, де перед тим страчували євреїв, гітлерівці розстріляли кілька сотень мирних мешканців.

Місце злочину червоноармійці побачили вже наступного дня. У той час радянські війська вже зайняли плацдарми на узбережжі в результаті Керченсько-Феодосійської операції. Із кавказького берега до окупованого німцями східного Криму прибували кораблі з десантом.

Фото було зроблене фотографом Дмитром Бальтерманцем за кілька днів після трагедії. Назву “Горе” придумав сам автор разом із італійським колегою Кайо Гарруба.

"Довгий час ця страшна документальна світлина пролежала в архівах і не публікувалась. Справжнє обличчя війни навмисно стиралося з народної пам'яті та протягом тривалого періоду підмінялось радянською пропагандою героїзму та подвигів", – сказано в повідомленні МЗС.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...