Вибухонебезпечні регіони розташовані біля річок Колорадо, Ганг-Брахмапутра, Інд, Ніл і Тигр-Євфрат. У всіх цих випадках країни пониззя обурюються впливом на свої води країн верхів'я.
На думку дослідників, вода завжди грала роль у конфліктах, іноді вона є їх спусковим гачком. "Бої за пасовища в центральній частині Малі в цьому році привели до масових вбивств і переселення 50 тисяч чоловік", - сказано в звіті інституту.
Вчені відзначили, що конфлікти навколо води стають все більш поширеними. Створена ними база даних включає в себе більше 900 прикладів і показує явне зростання числа таких конфліктів в останні роки.
У звіті також відзначено збільшення кількості атак на цивільні системи водопостачання. "Дійсно, в більшості випадків там, де в цьому році велися війни, такі системи були під прицілом - наприклад, в Сирії, Україні та Ємені", - заявили дослідники.
За їх словами, іноді сама вода може бути використана в якості зброї, наприклад, коли спартанці отруїли питну воду в Афінах на другому році Пелопоннеської війни, в 430 році до нашої ери. Або, як у минулому році, коли терористичне угрупування "Аш-Шабааб" відвело воду з річки Джуба в Сомалі і викликало повінь.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...