Вчені виявили групу людей, у яких імунітет до COVID-19 розвивається без інфікування

Постійний контакт з інфікованими батьками допоміг дітям виробити імунітет до коронавірусу.

Як правило, лікарі рекомендують не контактувати з родичами, які хворіють на коронавірус. Однак це не завжди справедливо. Нещодавно дослідники з'ясували, що діти, які комунікують з зараженими COVID-19 батьками, можуть набути імунітет без інфікування. Такі висновки дозволяє зробити стаття, опублікована в виданні Nature Communications, передають Патріоти України.

Дослідження, проведене австралійськими вченими, показує, що діти, які тісно контактують з батьками, симптоматично хворіючими COVID-19, здатні виробляти імунну відповідь на коронавірус, не відчуваючи при цьому тяжких симптомів інфекції. Це вірно навіть для тих дітей, які регулярно спали в ліжку з хворими батьками.

Автори роботи вивчили імунний профіль сім'ї, що складається з двох батьків з симптоматичним COVID-19 і їх трьох дітей молодшого шкільного віку. Ще до того, як коронавірус широко поширився по Австралії, батьки були присутні на публічному заході без своїх дітей.

Коли батьки повернулися додому, у них з'явилися симптоми респіраторного захворювання — кашель, підвищена температура, нежить і головний біль. Після появи симптомів кожні 2-3 дні вони здавали аналізи. У кожного з випробуваних в слині були знайдені антитіла до коронавірусної інфекції. При проведенні аналізів тих же показників у дітей з'ясувалося, їх організм став виробляти імунітет саме на той штам вірусу, який був у їхніх батьків.

При цьому у наймолодшої дитини, у якої не було ніяких симптомів вірусного захворювання, був знайдений найсильніший імунітет до COVID-19. Незалежно від сили імунітету у кожної дитини рівень біохімічних медіаторів запалення залишався на низькому рівні, що говорить про те, що вони інфіковані були.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...