Вчені виявили групу людей, у яких імунітет до COVID-19 розвивається без інфікування

Постійний контакт з інфікованими батьками допоміг дітям виробити імунітет до коронавірусу.

Як правило, лікарі рекомендують не контактувати з родичами, які хворіють на коронавірус. Однак це не завжди справедливо. Нещодавно дослідники з'ясували, що діти, які комунікують з зараженими COVID-19 батьками, можуть набути імунітет без інфікування. Такі висновки дозволяє зробити стаття, опублікована в виданні Nature Communications, передають Патріоти України.

Дослідження, проведене австралійськими вченими, показує, що діти, які тісно контактують з батьками, симптоматично хворіючими COVID-19, здатні виробляти імунну відповідь на коронавірус, не відчуваючи при цьому тяжких симптомів інфекції. Це вірно навіть для тих дітей, які регулярно спали в ліжку з хворими батьками.

Автори роботи вивчили імунний профіль сім'ї, що складається з двох батьків з симптоматичним COVID-19 і їх трьох дітей молодшого шкільного віку. Ще до того, як коронавірус широко поширився по Австралії, батьки були присутні на публічному заході без своїх дітей.

Коли батьки повернулися додому, у них з'явилися симптоми респіраторного захворювання — кашель, підвищена температура, нежить і головний біль. Після появи симптомів кожні 2-3 дні вони здавали аналізи. У кожного з випробуваних в слині були знайдені антитіла до коронавірусної інфекції. При проведенні аналізів тих же показників у дітей з'ясувалося, їх організм став виробляти імунітет саме на той штам вірусу, який був у їхніх батьків.

При цьому у наймолодшої дитини, у якої не було ніяких симптомів вірусного захворювання, був знайдений найсильніший імунітет до COVID-19. Незалежно від сили імунітету у кожної дитини рівень біохімічних медіаторів запалення залишався на низькому рівні, що говорить про те, що вони інфіковані були.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...