Вчені занепокоєні розповсюдженням рідкісної інфекції: У США у жінки в очах завелися хробаки

Причини, з яких цей вид паразитів почав заражати людей, залишаються незрозумілими.

У США стався другий зафіксований в медичній літературі випадок зараження людини рідкісною інфекцією Thelazia gulosa – паразита, який перетворює очі в осередок розмноження черв'яків, передають Патріоти України з посиланням на Science Alert.

Зазначається, вчені побоюються, що мова йде про новий тип зоонозів в США – це інфекційні хвороби, що звичайно поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини.

Учені поки що не знають, наскільки серйозною є загроза. Причини, з яких цей вид почав заражати людей лише зараз, залишаються незрозумілими.

У звіті про другий випадок інфікування йдеться про 68-річну пацієнтку з Небраски, яка провела зиму в Каліфорнійській долині Кармель. Під час відпочинку в лютому 2018 вона любила виходити на пробіжку. Одного разу під час бігу вона звернула крутою стежкою і наштовхнулася на рій маленьких мух. «Вона згадує, як змахувала їх зі свого обличчя та випльовувала з рота», – пояснюють дослідники у своєму звіті.

Наступного місяця жінка помітила запалення в правому оці. Причина дискомфорту з’ясувалася незабаром. Промиваючи очі водою з-під крана, жінка вимила прозорого круглого хробака, який рухався, довжиною близько 1,25 сантиметра. І він був не один. Вона змогла витягти зі свого ока ще одного хробака, а на наступний день відвідала офтальмолога. Той знайшов третього паразита, і прописав пацієнтці мазь з антибактеріальним антибіотиком.

За кілька тижнів жінка повернулася додому до Небраски, втім відчуття запалення та «чужорідного тіла» в очах все ще залишалося. Під час нового обстеження в офтальмолога їй поставили діагноз - помірний двосторонній папілярний кон'юнктивіт. Нових паразитів в оці не знайшли. Але після візиту до лікаря жінка знайшла і витягла з ока четвертого хробака. На щастя, він був останнім, і її кон'юнктивіт зник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...