Вчені занепокоєні розповсюдженням рідкісної інфекції: У США у жінки в очах завелися хробаки

Причини, з яких цей вид паразитів почав заражати людей, залишаються незрозумілими.

У США стався другий зафіксований в медичній літературі випадок зараження людини рідкісною інфекцією Thelazia gulosa – паразита, який перетворює очі в осередок розмноження черв'яків, передають Патріоти України з посиланням на Science Alert.

Зазначається, вчені побоюються, що мова йде про новий тип зоонозів в США – це інфекційні хвороби, що звичайно поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини.

Учені поки що не знають, наскільки серйозною є загроза. Причини, з яких цей вид почав заражати людей лише зараз, залишаються незрозумілими.

У звіті про другий випадок інфікування йдеться про 68-річну пацієнтку з Небраски, яка провела зиму в Каліфорнійській долині Кармель. Під час відпочинку в лютому 2018 вона любила виходити на пробіжку. Одного разу під час бігу вона звернула крутою стежкою і наштовхнулася на рій маленьких мух. «Вона згадує, як змахувала їх зі свого обличчя та випльовувала з рота», – пояснюють дослідники у своєму звіті.

Наступного місяця жінка помітила запалення в правому оці. Причина дискомфорту з’ясувалася незабаром. Промиваючи очі водою з-під крана, жінка вимила прозорого круглого хробака, який рухався, довжиною близько 1,25 сантиметра. І він був не один. Вона змогла витягти зі свого ока ще одного хробака, а на наступний день відвідала офтальмолога. Той знайшов третього паразита, і прописав пацієнтці мазь з антибактеріальним антибіотиком.

За кілька тижнів жінка повернулася додому до Небраски, втім відчуття запалення та «чужорідного тіла» в очах все ще залишалося. Під час нового обстеження в офтальмолога їй поставили діагноз - помірний двосторонній папілярний кон'юнктивіт. Нових паразитів в оці не знайшли. Але після візиту до лікаря жінка знайшла і витягла з ока четвертого хробака. На щастя, він був останнім, і її кон'юнктивіт зник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...