Після того, як нерезиденти продали українські облігації внутрішньої державної позики, впав попит на валюту, заявив економіст Ярослав Жаліло, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"На готівковому ринку. У людей немає грошей купувати долари. До того ж курс не настільки низький", - підкреслив він.
У той же час карантин став причиною того, що частина населення почала "скидати" валютні запаси, щоб протриматися. Крім того, впав попит на імпортні товари, також подешевшали нафтопродукти. "Відповідно валюти на імпорт потрібно менше. Експортери продовжують постачати свою продукцію за кордон. Така тимчасова і локальна рівновага веде до стабілізації курсу валют. Якщо економічна діяльність почне активізуватися, курс може просісти ще. Мова йде про зростання попиту на імпортні товари, запуск інвестиційних процесів", - пояснив він.
Разом з тим він не виключив, що стрибнути курс може без грошей МВФ. Тоді почнуться розмови про дефолт, інвестори захочуть позбавитися від українських ОВДП. "Правда, коливання в межах 10% не є катастрофою для економіки. Звичайно, психологічно по населенню вдарять новини навіть про зростання курсу на 1 гривню, а це 4%", - додав Жаліло.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...