Велика гра: Що наразі відбувається з Володимиром Гройсманом

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман залишається на посаді. Верховна Рада провалила проект постанови про звільнення очільника уряду, і таким чином чинний прем’єр та Кабмін працюватимуть, найімовірніше, до завершення парламентської виборчої кампанії.

Журналісти з’ясовували, чому парламентарі не "відпустили" очільника уряду і які він має подальші політичні перспективи, передають Патріоти України з посиланням на 112.ua.

Гройсман не хотів йти у відставку

"Вибори президента - не привід для відставки прем'єра. Думаю, ми працюватимемо до жовтня", - запевняв на початку травня в інтерв’ю одному зі ЗМІ прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Однак інавгураційна промова новообраного президента України Володимира Зеленського з критикою на адресу Кабміну підкоригувала ці плани. "Ви можете взяти папір, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори", - заявив Зеленський 20 травня з трибуни парламенту.

Прем’єр у боргу не залишився і після наради зі спікером парламенту Андрієм Парубієм, екс-прем’єром Арсенієм Яценюком та членами уряду ввечері 20 травня під час екстреного брифінгу заявив, що подає у відставку. "Після того, як був обраний новий президент, я сказав про те, що усвідомлюю ті виклики і можливі загрози, які стоять у майбутньому. Я запропонував президенту і парламенту, щоб ми спільно сформували новий порядок денний і дуже швидко почали приймати рішення, щоб зробити Україну сильнішою… Президент обрав інший шлях. І я вважаю, що сьогодні своєю заявою він взяв на себе всю відповідальність перед тими майбутніми загрозами, які є на порядку денному", - додав прем’єр.

За словами джерел у фракціях, заява про відставку стала несподіваною. "Ще зранку прем’єр говорив про власні плани на найближчий тиждень, однак після виступу Зеленського йому порадили подати у відставку, аби новообраний голова держави сам розбирався з МВФ і частково дискредитував би себе... Планувалося, що в. о. прем’єра буде перший віце-прем’єр Степан Кубів, з яким Фонд не зустрічався би. І нехай Зеленський би розбирався з наслідками", - зазначають співрозмовники.

Однак парламентарі відпускати очільника уряду не поспішали. У фракції "Блоку Петра Порошенка" заявили, що спочатку хочуть дізнатися про мотиви рішення Гройсмана. У "Народному фронті" думки розділилися. Частина депутатів була готова відправити у відставку чинного прем’єра, аби "все залишити на Зеленського", однак, на думку більшості "фронтовиків", "без прем’єра в складні часи не можна". Більшість же опитаних депутатів схилялися до того, що ніякої відставки не буде.

Очільник уряду переконував депутатів фракцій колишньої коаліції, що не збирається у відставку. За словами джерел у фракціях "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту", Гройсман закликав найбільші фракції парламенту не підтримувати його заяву про відставку. "Гройсман сказав, що його заява була емоційною… Він запевнив, що знайде можливість співпрацювати з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, і додав, що відставка завдасть удару по економіці", - розповідають парламентарі, що були присутні на засіданні пропрезидентської фракції. Ще одним аргументом проти відставки Гройсмана називають неможливість підписувати урядові рішення в. о. прем’єра.

Дійсно, закон про Кабмін передбачає, що урядові рішення підписує лише очільник уряду, а не виконувач обов’язків, однак відповідно до розподілу повноважень перший віце-прем’єр виконує повноваження керівника уряду в разі його відсутності.

Парламентарі почули прем’єра, і переважна більшість членів фракції "Блоку Петра Порошенка", зокрема і парламентарі, яких вважають близькими до Володимира Гройсмана, не підтримали його заяву про відставку. За відповідний проект постанови проголосували лише 97 депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів. І найімовірніше, прем’єр і переважна більність урядовців залишаться на посадах, принаймі до завершення парламентської кампанії.

Гройман і Яценюк об'єднуватися не будуть

Ще взимку минулого року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв про намір взяти участь у парламентських виборах.

"Я планую взяти участь у наступних парламентських виборах. Я буду брати в них участь, щоб боротися за ухвалення конкретних рішень", - наголосив Гройсман.

У владних кулуарах почали говорити про партію двох прем’єрів - спільний похід на парламентські вибори нинішнього прем’єра Володимира Гройсмана та екс-очільника уряду Арсенія Яценюка і його партії "Народний фронт". Однак тривалі перемовини завершилися безрезультатно, і лідер фракції "фронтовиків" Максим Бурбак зазначив, що "ми різні партії, бо Володимир Борисович вирішив йти окремо".

За словами джерел серед “фронтовиків", сторони не змогли погодити розподіл квот у спільному списку.

Ще однією причиною джерела серед парламентських "фронтовиків" називають непопулярність "партії двох прем’єрів". "Зробили заміри. Гройсман сам по собі набирає 2,8%, Гройсман з Яценюком 1%. Якщо Яценюк йде, то він просто гасить Гройсмана і забирає частину голосів у Порошенка. Негативу більше, ніж позитиву", – уточнюють спірозмовники, додаючи, що об’єднання підтримали не всі лідери "Народного фронту".

Після провалу перемовин прем’єр Володимир Гройсман заявив, що піде на вибори самостійно з партією "Українська стратегія". З’їзд партії прем’єра заплановано на неділю 2 червня. Хоча в кулуарах ходять чутки, що очільник уряду може балотуватися в мажоритарному окрузі в рідній Вінницькій області.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...