22 квітня українські православні зустрічають перший день Великої Седмиці – Великий понеділок. Це перший день Страсного тижня, присвяченій пам'яті останніх днів земного життя Ісуса Христа, передають Патріоти України.
У дні Великої Седмиці церква закликає вірян взяти участь в особливих пам'ятних богослужіннях і стати причасниками священних спогадів про страждання та жертви Христа.
У перший день Страсного тижня християни шанують старозавітного Йосипа Прекрасного, із заздрості проданого братами в Єгипет. Його доля передвістила страждання Ісуса.
Крім того, в ході богослужіння згадується також висушення Господом вкритої листям, але безплідної смоківниці – біблійного символу фарисеїв, які демонструють побожність, але позбавлені віри та благочестя.
Великий понеділок – що робити
У Великий понеділок починається підготовка до зустрічі недільного свята Великодня. Наші предки в цей день чистили двори та хати. Чоловікам належало полагодити або викинути усе зламане в господарстві.
Ті, кому здоров'я дозволяло дотримуватися суворого посту, в цей день відмовлялися від їжі та води.
У православних храмах справляються особливі літургійні служби. Відбувається також молебень на початок чину мироваріння. Миро – спеціальна суміш з масел, яка використовується для миропомазання. Вона готується лише раз на рік – з понеділка по середу Великої Седмиці.
На півдні України на «Живий понеділок» здійснювалися великі поминки за померлими родичами.
Великий понеділок – що не можна робити
Великий понеділок – перший день пам'яті про останні дні Ісуса в земному житті. В цей день слід уникати розважальних заходів.
Крім того, необхідно уникати сварок, лихослів'я та гріховних помислів.
Великий понеділок – прикмети
Народна пам'ять зберегла ряд прикмет, пов'язаних з Великим понеділком.
У ході прибирання на Великий понеділок господині підмітали закутки будинку вологою ганчіркою, щоб «вигнати» хвороби.
Якщо Великий понеділок видався сонячним, то врожай буде рясним, а всі шлюби, укладені влітку, будуть щасливими.
Вважалося, що якщо у цей день промочити у воді золоті або срібні прикраси, а потім вмитися цією водою, то можна зберегти молодість і здобути багатство.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...