Великий прорив: Науковці США надрукували на 3D-принтері повністю функціональний серцевий клапан (відео)

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science.

Американські вчені оголосили про великий прорив у боротьбі з серцевими захворюваннями – їм вдалося створити повністю функціональні частини органу з колагену за допомогою 3D-біопринтера. Ця технологія відкриває шлях до "друку" цілих органів – це, за словами вчених, стане можливим вже в найближчому майбутньому, передають Патріоти України з посиланням на AFP.

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science, який вийшов у світ у четвер, 1 серпня. Автори відкриття – вчені з Університету Карнегі — Меллон [Carnegie Mellon University, CMU, - ред.], який розташований у Піттсбурзі.

Їм вдалося з колагену на 3D-біопринтері створити серцевий клапан, в якому повністю відтворено складні елементи, що забезпечують біохімічні сигнали. Саме вони необхідні для функціонування всього органу.

"Ми змогли показати, що 3D-друк серцевого клапана з колагену можливий, і він працює", - заявив один з авторів відкриття, доктор Адам Файнберг.

Попередні спроби "друку" подібних частин серця вважалися незадовільними через погані точності реплікації тканин. А використання колагену, який є ідеальним біоматеріалом для цього завдання, вважалося неможливим. Спроби 3D-друку органів з його використанням закінчувалися тим, що матеріал перетворювався в желеподібну субстанцію, пояснює AFP.
Тепер же фахівцям з Університету Карнегі — Меллон вдалося подолати ці перешкоди. Завдяки швидким змінам кислотності матеріалу (pH) вчені змогли контрольовано і точно змусили затвердіти колаген.
"Це найперша версія клапана, тому все, що ми створюємо як продукт, буде ставати все краще і краще", - поділився очікуваннями Файнберг.
Ця технологія в найближчому майбутньому допоможе пацієнтам, які очікують пересадки серця. Але її ще потрібно вдосконалити за допомогою випробувань на тваринах і, в кінцевому підсумку, на людях.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Зірки говорять: Названо найбільш безталанні знаки Зодіаку

вівторок, 2 березень 2021, 11:00

Фортуна – дама примхлива. Сьогодні посміхається, а завтра – ні. Але до деяких людей вона постійно повернута спиною. Якщо досить щасливі знаки зодіаку раптово отримують лист від юриста свого покійного троюрідного дядька з Африки, то цілком серйозно можу...

З архіву ПУ. "Зал*па страшна": Дівчина з Алчевська з матюками розповіла про реалії життя в окупації (відео)

вівторок, 2 березень 2021, 10:00

Вся правда про "щасливе" життя в "молодій республіці"... Мешканка окупованого міста Алчевськ Луганської області у листопаді 2019 року виклала відео, на якому розповіла про життя по той бік лінії розмежування. Відповідний відеоролик з підписом "вся прав...