Великий прорив: Науковці США надрукували на 3D-принтері повністю функціональний серцевий клапан (відео)

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science.

Американські вчені оголосили про великий прорив у боротьбі з серцевими захворюваннями – їм вдалося створити повністю функціональні частини органу з колагену за допомогою 3D-біопринтера. Ця технологія відкриває шлях до "друку" цілих органів – це, за словами вчених, стане можливим вже в найближчому майбутньому, передають Патріоти України з посиланням на AFP.

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science, який вийшов у світ у четвер, 1 серпня. Автори відкриття – вчені з Університету Карнегі — Меллон [Carnegie Mellon University, CMU, - ред.], який розташований у Піттсбурзі.

Їм вдалося з колагену на 3D-біопринтері створити серцевий клапан, в якому повністю відтворено складні елементи, що забезпечують біохімічні сигнали. Саме вони необхідні для функціонування всього органу.

"Ми змогли показати, що 3D-друк серцевого клапана з колагену можливий, і він працює", - заявив один з авторів відкриття, доктор Адам Файнберг.

Попередні спроби "друку" подібних частин серця вважалися незадовільними через погані точності реплікації тканин. А використання колагену, який є ідеальним біоматеріалом для цього завдання, вважалося неможливим. Спроби 3D-друку органів з його використанням закінчувалися тим, що матеріал перетворювався в желеподібну субстанцію, пояснює AFP.
Тепер же фахівцям з Університету Карнегі — Меллон вдалося подолати ці перешкоди. Завдяки швидким змінам кислотності матеріалу (pH) вчені змогли контрольовано і точно змусили затвердіти колаген.
"Це найперша версія клапана, тому все, що ми створюємо як продукт, буде ставати все краще і краще", - поділився очікуваннями Файнберг.
Ця технологія в найближчому майбутньому допоможе пацієнтам, які очікують пересадки серця. Але її ще потрібно вдосконалити за допомогою випробувань на тваринах і, в кінцевому підсумку, на людях.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ: Смачний шашлик у духовці за годину (відео)

понеділок, 10 травень 2021, 1:00

Як швидко приготувати м'ясо, як на багатті. У цьому матеріалі ми розповімо вам, як приготувати вдома смачний і ароматний шашлик, який вийде нічим не гіршим за звичайний, передають Патріоти України. Отже, вам знадобляться такі продукти: м'ясо для шашлик...

З архіву ПУ. "Комбат" - серйозний "аргумент" проти російської бронетехніки (відео)

понеділок, 10 травень 2021, 0:10

Українські військові проводять випробування нового танка "Т-72АМТ" і призначеного для нього снаряду "Комбат", який зможе вражати ворожі цілі на відстані, що вдвічі перевищує аналоги. Українські військові провели випробування новітнього танкового боєпри...