Великий прорив: Науковці США надрукували на 3D-принтері повністю функціональний серцевий клапан (відео)

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science.

Американські вчені оголосили про великий прорив у боротьбі з серцевими захворюваннями – їм вдалося створити повністю функціональні частини органу з колагену за допомогою 3D-біопринтера. Ця технологія відкриває шлях до "друку" цілих органів – це, за словами вчених, стане можливим вже в найближчому майбутньому, передають Патріоти України з посиланням на AFP.

Нова технологія створення частин органів описана в провідному науковому журналі Science, який вийшов у світ у четвер, 1 серпня. Автори відкриття – вчені з Університету Карнегі — Меллон [Carnegie Mellon University, CMU, - ред.], який розташований у Піттсбурзі.

Їм вдалося з колагену на 3D-біопринтері створити серцевий клапан, в якому повністю відтворено складні елементи, що забезпечують біохімічні сигнали. Саме вони необхідні для функціонування всього органу.

"Ми змогли показати, що 3D-друк серцевого клапана з колагену можливий, і він працює", - заявив один з авторів відкриття, доктор Адам Файнберг.

Попередні спроби "друку" подібних частин серця вважалися незадовільними через погані точності реплікації тканин. А використання колагену, який є ідеальним біоматеріалом для цього завдання, вважалося неможливим. Спроби 3D-друку органів з його використанням закінчувалися тим, що матеріал перетворювався в желеподібну субстанцію, пояснює AFP.
Тепер же фахівцям з Університету Карнегі — Меллон вдалося подолати ці перешкоди. Завдяки швидким змінам кислотності матеріалу (pH) вчені змогли контрольовано і точно змусили затвердіти колаген.
"Це найперша версія клапана, тому все, що ми створюємо як продукт, буде ставати все краще і краще", - поділився очікуваннями Файнберг.
Ця технологія в найближчому майбутньому допоможе пацієнтам, які очікують пересадки серця. Але її ще потрібно вдосконалити за допомогою випробувань на тваринах і, в кінцевому підсумку, на людях.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Божевільна кількість хворих вільно переміщаються в просторі": Відомий лікар заявив про страхітливі масштаби коронавірусу в Україні

субота, 4 липень 2020, 3:00

За словами лікаря, ще недавно у нього не було ні одного знайомого, хто хворів би коронавірусом. Тепер він консультує 10 добре знайомих йому сімей з підтвердженим діагнозом. Відомий лікар Євген Комаровський передбачає, що в Україні щодня коронавірусом з...

Хіти тижня. Гаага для Ху*ла все ближче: Прокуратура Нідерландів представила новий доказ, що MH17 збили ракетою "Бука" (оновлено)

субота, 4 липень 2020, 1:00

Телефонні розмови на сьогоднішній день є найбільш конкретними доказами у справі MH17 щодо трьох російських і одного українського підозрюваних. Прокуратура Нідерландів під час судових слухань у справі збитого над Донбасом у 2014 році літака MH17 предста...