"Верховний адміністратор, або Навіщо Зеленському Богдан", - політолог

У вертикалі президента він — ключова ланка.

Про це у своєму блозі пише політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передають Патріоти України.

"Андрій Богдан дуже важливий, навіть не стільки в державній системі, скільки в системі держуправління. У вертикалі Зеленського він — ключова ланка.

По-перше, зараз розкривається сильніше, те що про нього говорили ще до призначення на посаду. Стиль його поведінки — жорсткий, прямолінійний. Він не церемониться, не просторікує, йому не потрібні якісь домовленості та довгі переговори. У взаємодії з будь-ким він надає перевагу тактиці тиску. І те саме ми зараз спостерігаємо в системі держуправління.

По-друге, позначається той факт, що він юрист. Наприклад, для проведення дострокових місцевих виборів шукається правова схема. Але його не турбують нюанси і деталі, йому не потрібна краса. Є юристи і політики, яким важлива хитра комбінація. Порошенку було важливо когось перехитрити, загнати в пастку, вигадати комбінацію. Він діяв за класичними канонами української політики. Богдан же надає перевагу простим, прямолінійним, але надійним діям.

Він, як підтверджують джерела, м’яко кажучи, не політкоректний. Ось ця грубість у стосунках з людьми (причому з різними), мабуть, його стиль. Тому він плодить навколо себе безліч недоброзичливців і ворогів. Напевно є чимало ображених людей і в самому Офісі президента.

Зараз Богдан «обсів» Зеленського всюди. Офіційні заходи, поїздки по регіонах — майже всюди, за рідкісним винятком, він супроводжує Зеленського. На особистих фото він поруч з ним. Це явно робиться навмисно. З одного боку, він хоче бути поруч з ним, щоб в будь-який момент надати потрібну послугу або щось підказати. Кажуть, що біля українських олігархів найбільш затребувана категорія помічників — це люди-денщики, які можуть бути всім — від консультанта (в найширшому сенсі) до банального лакея. Поки у Зеленського потреба в такій людині як Богдан є. Поки вона буде у нього зберігатися, незважаючи на всю критику, він від нього не відмовиться.

З іншого боку, останні півтора місяці всі пишуть про те, що замість Зеленського країною керує Богдан. Це проявляється навіть у публічному спілкуванні — коли Богдан перебиває Зеленського. Вже навіть сам Зеленський помітив це. Зеленський і Богдан збігаються за темпераментом — обидва нетерплячі. Але проблема в тому, що Богдан постійно поруч з ним і бере на себе ініціативу, саме це створює враження, що Богдан управляє замість Зеленського. Напевно, про це вже чимало говорили і дружині, і найближчому оточенню — від Шефіра до Баканова, а ті, в свою чергу, говорили про це самому Зеленському. Це і є найбільшим ризиком для Богдана. Можливо, поки Зеленський сприймає це іронічно і стримано, але чим більше буде накопичуватися такої інформації, тим більше від цієї нав’язливості він буде відчувати втому і роздратування.

Все ж Андрій Богдан — дуже специфічний персонаж. З ним повернувся цікавий і незвичайний типаж — верховного адміністратора. Найяскравішими були Табачник, Льовочкін і Медведчук, а тепер і Богдан. Напевно він залишиться серед цієї плеяди найвпливовіших і неоднозначних адміністраторів."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...