"Верховний адміністратор, або Навіщо Зеленському Богдан", - політолог

У вертикалі президента він — ключова ланка.

Про це у своєму блозі пише політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передають Патріоти України.

"Андрій Богдан дуже важливий, навіть не стільки в державній системі, скільки в системі держуправління. У вертикалі Зеленського він — ключова ланка.

По-перше, зараз розкривається сильніше, те що про нього говорили ще до призначення на посаду. Стиль його поведінки — жорсткий, прямолінійний. Він не церемониться, не просторікує, йому не потрібні якісь домовленості та довгі переговори. У взаємодії з будь-ким він надає перевагу тактиці тиску. І те саме ми зараз спостерігаємо в системі держуправління.

По-друге, позначається той факт, що він юрист. Наприклад, для проведення дострокових місцевих виборів шукається правова схема. Але його не турбують нюанси і деталі, йому не потрібна краса. Є юристи і політики, яким важлива хитра комбінація. Порошенку було важливо когось перехитрити, загнати в пастку, вигадати комбінацію. Він діяв за класичними канонами української політики. Богдан же надає перевагу простим, прямолінійним, але надійним діям.

Він, як підтверджують джерела, м’яко кажучи, не політкоректний. Ось ця грубість у стосунках з людьми (причому з різними), мабуть, його стиль. Тому він плодить навколо себе безліч недоброзичливців і ворогів. Напевно є чимало ображених людей і в самому Офісі президента.

Зараз Богдан «обсів» Зеленського всюди. Офіційні заходи, поїздки по регіонах — майже всюди, за рідкісним винятком, він супроводжує Зеленського. На особистих фото він поруч з ним. Це явно робиться навмисно. З одного боку, він хоче бути поруч з ним, щоб в будь-який момент надати потрібну послугу або щось підказати. Кажуть, що біля українських олігархів найбільш затребувана категорія помічників — це люди-денщики, які можуть бути всім — від консультанта (в найширшому сенсі) до банального лакея. Поки у Зеленського потреба в такій людині як Богдан є. Поки вона буде у нього зберігатися, незважаючи на всю критику, він від нього не відмовиться.

З іншого боку, останні півтора місяці всі пишуть про те, що замість Зеленського країною керує Богдан. Це проявляється навіть у публічному спілкуванні — коли Богдан перебиває Зеленського. Вже навіть сам Зеленський помітив це. Зеленський і Богдан збігаються за темпераментом — обидва нетерплячі. Але проблема в тому, що Богдан постійно поруч з ним і бере на себе ініціативу, саме це створює враження, що Богдан управляє замість Зеленського. Напевно, про це вже чимало говорили і дружині, і найближчому оточенню — від Шефіра до Баканова, а ті, в свою чергу, говорили про це самому Зеленському. Це і є найбільшим ризиком для Богдана. Можливо, поки Зеленський сприймає це іронічно і стримано, але чим більше буде накопичуватися такої інформації, тим більше від цієї нав’язливості він буде відчувати втому і роздратування.

Все ж Андрій Богдан — дуже специфічний персонаж. З ним повернувся цікавий і незвичайний типаж — верховного адміністратора. Найяскравішими були Табачник, Льовочкін і Медведчук, а тепер і Богдан. Напевно він залишиться серед цієї плеяди найвпливовіших і неоднозначних адміністраторів."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...