"Верхи не в курсі, а низи в долі?": Ексдепутат Держдуми РФ розповів, що робити з російським бізнесом в Україні

Верховна Рада повинна націоналізувати російські підприємства в Україні, пов'язані з оборонним комплексом, а не обурюватися і говорити, "який же це жах".

Олег Дерипаска

Так колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов прокоментував скандальне розслідування "Схем" про те, що "дочка" компанії Rusal російського олігарха Олега Дерипаски видобуває в Україні кварцит, а потім використовує його для потреб російської оборонки, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

За словами журналістів, незважаючи на формальний вихід росіян з українського бізнесу, деякі з них залишилися працювати тут під цілком легальним прикриттям. Серед них Олег Дерипаска, який входить в найближче коло президента Росії Володимира Путіна і який з травня 2018 року перебуває під санкціями РНБО.

За інформацією "Схем", щотижня на російські заводи відправляють сотні тонн кварциту, що становить майже весь річний обсяг видобутку. Одне з підприємств, "Кремній-Урал", яке належить Дерипасці, є учасником програм державного оборонного замовлення Росії. Його клієнт – Конструкторське бюро приладобудування імені Шипунова – провідна організація оборонного комплексу Росії.

"Тут питання яке – "Русал" порушує зараз хоч якийсь український закон? Відповідь – ні, не порушує. Питання – добре, що якась російська компанія купує сировину для російської армії? Відповідь – очевидно, що погано. Потрібно подумати, яким чином змінити регулювання, щоб, з одного боку, люди не втратили робочі місця, а з іншого – щоб не завдавати шкоди по обороноздатності. Всі попередні п'ять років війни нікому в голову не приходило це зробити. Тепер потрібно або націоналізувати російські підприємства в Україні, пов'язані з оборонним комплексом, інакше немає сенсу піднімати руки до неба і говорити "який жах", – сказав Пономарьов.

За його словами, цілком можливо, що на верхньому рівні могли не знати про те, що компанії Дерипаски добувають в Україні кварцит, адже він не є ні стратегічним, ні унікально корисним.

"Якщо російські компанії відмовляться від його видобутку в Україні, я вас запевняю, вони добуватимуть його де-небудь в Росії, просто вартість буде трохи вищою. Тому зверху ніхто нічого не знав, плюс загальний бардак, а на місцях хтось міг бути в долі з товаришами і тим самим забезпечував недоторканність. Ну а тепер скандал. Думаю, якісь висновки будуть зроблені", – підсумував політик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...