Відкриття тижня: Секрет темної матерії і скарби на Місяці

На цьому тижні ми дізналися, з чого може складатися темна матерія, а також розгледіли шеврон зі Стартрека на Марсі.

Про це у своєму блозі пише журналіст Олексій Бондарєв, передають Патріоти України.

Темна матерія

Вчені з Каліфорнійського університету вважають, що їм вдалося знайти гіпотетичну частинку, яка підходить під опис темної матерії і яку потенційно можна виміряти.

Довгий час за темну матерію приймали вімпи — теоретичну слабовзаємодіючу масивну частку. Але, досі, вімпами так і не вдалося помітити в практичних експериментах.

Нове ж дослідження свідчить, що темною матерією може бути видозмінена альтернатива вімпа — магнітний монополь. Ця частинку вже описували в квантової теорії, і головна її характеристика — наявність тільки одного магнітного заряду. Іншими словами, це частинка, яка являє собою один полюс постійного магніту.

Зоряний шлях на Марсі

Розвідувальний супутник NASA на Марсі сфотографував дивний рельєф на поверхні Червоної планети, який схожий на шеврон Зоряного флоту із серіалу Стартрек.

Схожу на шеврон зі Стартрека форму рельєфу знайшли в південно-східній частині Марса в районі рівнини Утопія. Повідомляється, що раніше в цій місцевості були дюни у вигляді півмісяця, після чого вулканічна лава змінила форму дюн, і зверху рельєф став схожий на символ Зоряного флоту з легендарного науково-фантастичного серіалу.

Зрозуміло, ніхто на повному серйозі не стверджує, що знайдений артефакт якось пов'язаний з культовим серіалом. Але збіг кумедний. Шелдонк Куперу сподобалося б, if you know what I mean :)

Цікаві пташки

Група британських вчених довела, що птеродактилі, вимерлі літаючі рептилії, також відомі як птерозаври, мали унікальну здатність — вони могли літати від народження.

Це дивно, оскільки ніякі інші живі хребетні сьогодні або раніше в історії Землі, якою ми її знаємо, не змогли повторити це.

У динозаврів не було батьківського піклування і вони повинні були годуватися самі й піклуватися про себе від народження. Тому здатність літати відразу після народження стала рятівним механізмом виживання для птеродактилів як біологічного виду.

Океан Європи

Результати нового дослідження вказують на те, що підповерхневий океан на Європі, супутнику Юпітера, містить сіль і може бути більш схожим на земні океани, ніж передбачалося раніше.

Артуру Кларку б це сподобалося. Його гіпотеза про Європу, барвисто описана в другій частині Космічної Одіссеї, отримує все більше підтверджень.

Скарби на Місяці

Під найбільшим кратером Місяця знайшли величезну кількість невідомої речовини. Вчені припускають, що це поклади металу від стародавнього астероїда, який врізався в Місяць.

Американські дослідники виявили, що під кратером шириною в 2000 км знаходиться величезна кількість щільної речовини. Ймовірно, аномалія являє собою поклади металу від астероїда, який давно врізався в Місяць і залишився прямо під кратером.

Вчені підрахували, що сталь і нікель, які формували ядро астероїда, розсіялися в верхньому шарі мантії Місяця. Тепер це — величезний шматок металу, «в п'ять разів більше, ніж острів Гаваї».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Все дуже погано: Російський блогер розкрив правду про реальний стан армії РФ

понеділок, 23 вересень 2019, 16:00

ВМС Росії стрімко втрачають великі кораблі, перетворюючись в слабкий регіональний флот. Від військової могутності РФ вже практично нічого не залишилося. "Военно-морской флот (ВМФ) России стремительно списывает старые крупные корабли, чтобы использовать...

Трагедія на Херсонщині: Батько нареченої загинув ... прямо на весіллі своєї дочки

понеділок, 23 вересень 2019, 13:58

Чоловік вийшов на проїжджу частину вулиці, щоб запалити фейєрверк. Тут його і збила машина. У Генічеську батько нареченої загинув ... прямо на весіллі своєї дочки. Її шумно святкували в кафе на вулиці Центральній, причому щедре застілля тривало допізна...