Відкриття тижня: Секрет темної матерії і скарби на Місяці

На цьому тижні ми дізналися, з чого може складатися темна матерія, а також розгледіли шеврон зі Стартрека на Марсі.

Про це у своєму блозі пише журналіст Олексій Бондарєв, передають Патріоти України.

Темна матерія

Вчені з Каліфорнійського університету вважають, що їм вдалося знайти гіпотетичну частинку, яка підходить під опис темної матерії і яку потенційно можна виміряти.

Довгий час за темну матерію приймали вімпи — теоретичну слабовзаємодіючу масивну частку. Але, досі, вімпами так і не вдалося помітити в практичних експериментах.

Нове ж дослідження свідчить, що темною матерією може бути видозмінена альтернатива вімпа — магнітний монополь. Ця частинку вже описували в квантової теорії, і головна її характеристика — наявність тільки одного магнітного заряду. Іншими словами, це частинка, яка являє собою один полюс постійного магніту.

Зоряний шлях на Марсі

Розвідувальний супутник NASA на Марсі сфотографував дивний рельєф на поверхні Червоної планети, який схожий на шеврон Зоряного флоту із серіалу Стартрек.

Схожу на шеврон зі Стартрека форму рельєфу знайшли в південно-східній частині Марса в районі рівнини Утопія. Повідомляється, що раніше в цій місцевості були дюни у вигляді півмісяця, після чого вулканічна лава змінила форму дюн, і зверху рельєф став схожий на символ Зоряного флоту з легендарного науково-фантастичного серіалу.

Зрозуміло, ніхто на повному серйозі не стверджує, що знайдений артефакт якось пов'язаний з культовим серіалом. Але збіг кумедний. Шелдонк Куперу сподобалося б, if you know what I mean :)

Цікаві пташки

Група британських вчених довела, що птеродактилі, вимерлі літаючі рептилії, також відомі як птерозаври, мали унікальну здатність — вони могли літати від народження.

Це дивно, оскільки ніякі інші живі хребетні сьогодні або раніше в історії Землі, якою ми її знаємо, не змогли повторити це.

У динозаврів не було батьківського піклування і вони повинні були годуватися самі й піклуватися про себе від народження. Тому здатність літати відразу після народження стала рятівним механізмом виживання для птеродактилів як біологічного виду.

Океан Європи

Результати нового дослідження вказують на те, що підповерхневий океан на Європі, супутнику Юпітера, містить сіль і може бути більш схожим на земні океани, ніж передбачалося раніше.

Артуру Кларку б це сподобалося. Його гіпотеза про Європу, барвисто описана в другій частині Космічної Одіссеї, отримує все більше підтверджень.

Скарби на Місяці

Під найбільшим кратером Місяця знайшли величезну кількість невідомої речовини. Вчені припускають, що це поклади металу від стародавнього астероїда, який врізався в Місяць.

Американські дослідники виявили, що під кратером шириною в 2000 км знаходиться величезна кількість щільної речовини. Ймовірно, аномалія являє собою поклади металу від астероїда, який давно врізався в Місяць і залишився прямо під кратером.

Вчені підрахували, що сталь і нікель, які формували ядро астероїда, розсіялися в верхньому шарі мантії Місяця. Тепер це — величезний шматок металу, «в п'ять разів більше, ніж острів Гаваї».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Мільярдер з російським корінням: Що відомо про нового претендента на крісло президента США

неділя, 15 грудень 2019, 3:00

Під час виконання посадових повноважень мера Нью-Йорка Блумберг призначив собі зарплату в 1 долар на рік, не користувався державним житлом, повністю забезпечуючи себе за рахунок доходів в бізнес-сфері. 24 листопада стало відомою, що мільярдер Майкл Блу...

Хіти тижня. "Муніципальна варта" в ОРДЛО: Пушилін відповів на пропозицію Зеленського щодо спільного з окупантами патрулювання "молодих республік"

неділя, 15 грудень 2019, 2:00

Терорист запевнив, що не допустить на території Донбасу ніяких військових структур з України. Таким чином Пушилін відреагував на дані ЗМІ, які повідомили, що президент України хоче обговорити питання створення муніципальної варти в Парижі 9 грудня. При...