"Після вибуху на Чорнобильській станції минуло 33 роки, а ми й далі розгрібаємо його наслідки", — розповідає лікар-ендокринолог Лариса Корольчук, передають Патріоти України.
"Про рак щитовидної залози до 1986-го ніхто не знав. Як і про дитячу онкологію. Найбільш уразливі до дії радіоактивного йоду люди, які були дітьми чи підлітками під час аварії. Сьогодні їм від 32 до 51. Щороку в них виявляють нові захворювання. Здебільшого онкологічні. Всім народженим 1968–1986 років потрібно регулярно проходити скринінг на виявлення проблем щитоподібної залози. За потреби робити аналізи на гормони.
За даними Національної академії медичних наук, у постраждалих від аварії на ЧАЕС зростають випадки раку легень і сечовивідних шляхів. Є ріст вроджених вад, зокрема синдром Дауна у другого покоління дітей-чорнобильців.
Маємо схожий досвід з Японією, де було ядерне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Там перші 30 років "панували" рак щитовидки, крові й молочної залози. А наступні 40 років збільшилася кількість хворих на рак легень і сечовивідних шляхів. Нас це теж чекає.
Дедалі більше з'являється випадків раку шлунка, товстого кишківника і прямої кишки. Дають про себе знати й хвороби крові.
Щоб вчасно діагностувати рак, треба щороку оглядатися в терапевта і здавати аналізи. Онкологію на ранній стадії можна вилікувати."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...