Відлуння Чорнобиля: "Про рак щитоподібної залози до 1986 року ніхто не знав", - лікар-ендокринолог

Всім народженим 1968–1986 років потрібно регулярно проходити діагностику щитоподібної залози.

"Після вибуху на Чорнобильській станції минуло 33 роки, а ми й далі розгрібаємо його наслідки", — розповідає лікар-ендокринолог Лариса Корольчук, передають Патріоти України.

"Про рак щитовидної залози до 1986-го ніхто не знав. Як і про дитячу онкологію. Найбільш уразливі до дії радіоактивного йоду люди, які були дітьми чи підлітками під час аварії. Сьогодні їм від 32 до 51. Щороку в них виявляють нові захворювання. Здебільшого онкологічні. Всім народженим 1968–1986 років потрібно регулярно проходити скринінг на виявлення проблем щитоподібної залози. За потреби робити аналізи на гормони.

За даними Національної академії медичних наук, у постраждалих від аварії на ЧАЕС зростають випадки раку легень і сечовивідних шляхів. Є ріст вроджених вад, зокрема синдром Дауна у другого покоління дітей-­чорнобильців.

Маємо схожий досвід з Японією, де було ядерне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Там перші 30 років "панували" рак щитовидки, крові й молочної залози. А наступні 40 років збільшилася кількість хворих на рак легень і сечовивідних шляхів. Нас це теж чекає.

Дедалі більше з'являється випадків раку шлунка, товстого кишківника і прямої кишки. Дають про себе знати й хвороби крові.

Щоб вчасно діагностувати рак, треба щороку оглядатися в терапевта і здавати аналізи. Онкологію на ранній стадії можна вилікувати."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...