Відлуння Чорнобиля: "Про рак щитоподібної залози до 1986 року ніхто не знав", - лікар-ендокринолог

Всім народженим 1968–1986 років потрібно регулярно проходити діагностику щитоподібної залози.

"Після вибуху на Чорнобильській станції минуло 33 роки, а ми й далі розгрібаємо його наслідки", — розповідає лікар-ендокринолог Лариса Корольчук, передають Патріоти України.

"Про рак щитовидної залози до 1986-го ніхто не знав. Як і про дитячу онкологію. Найбільш уразливі до дії радіоактивного йоду люди, які були дітьми чи підлітками під час аварії. Сьогодні їм від 32 до 51. Щороку в них виявляють нові захворювання. Здебільшого онкологічні. Всім народженим 1968–1986 років потрібно регулярно проходити скринінг на виявлення проблем щитоподібної залози. За потреби робити аналізи на гормони.

За даними Національної академії медичних наук, у постраждалих від аварії на ЧАЕС зростають випадки раку легень і сечовивідних шляхів. Є ріст вроджених вад, зокрема синдром Дауна у другого покоління дітей-­чорнобильців.

Маємо схожий досвід з Японією, де було ядерне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Там перші 30 років "панували" рак щитовидки, крові й молочної залози. А наступні 40 років збільшилася кількість хворих на рак легень і сечовивідних шляхів. Нас це теж чекає.

Дедалі більше з'являється випадків раку шлунка, товстого кишківника і прямої кишки. Дають про себе знати й хвороби крові.

Щоб вчасно діагностувати рак, треба щороку оглядатися в терапевта і здавати аналізи. Онкологію на ранній стадії можна вилікувати."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Як австрійці господарювали в українському селищі під час Першої світової (фото)

неділя, 23 червень 2024, 22:55

На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

неділя, 23 червень 2024, 5:40

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...