Спецпредставник Держдепу США Джеймс Джеффрі публічно заявив, що Росія допомагає перекиданню бойовиків і військового обладнання з Сирії до Лівії. Навіщо Кремлю потрібна лівійська війна, розповів в Facebook російський блогер, експерт по Близькому Сходу Ель Мюрид, передають Патріоти України.
"На тлі явної стагнації війни в Сирії тепер газове протистояння Росії з конкуруючими маршрутами постачання газу в Європу зміщується в Лівію", - написав блогер.
Він зазначив, що у Газпрому почалася чорна смуга. Він втрачає ринки Заходу і Сходу. Тільки в нинішньому році експорт компанії впав на 40%. І саме в Лівії, за словами Мюрида, Москва веде війну за важливий ринок збуту. "Туреччина і легальний уряд Лівії уклали угоду про лінії розмежування морських кордонів в Середземному морі, і тепер Туреччина отримує ексклюзивне право контролю над газопроводами, що йдуть по дну Середземного моря зі східної його частини в Європу", - пояснив блогер.
Він вважає, що Кремль разом із Саудівською Аравією підтримують маршала Халіфа Хафтара, щоб перешкодити Анкарі стати найбільшим регіональним газовим хабом. "Путін діє за дорученням, передавши ведення бойових дій приватним бойовикам під контролем наближених російських олігархів", - розповів Мюрид.
Він вважає, що Москва змушена брати участь в цій війні, так як економіка РФ "близька до хлюпання" і не може втратити перспективний ринок. "Війна не вирішить проблем газових олігархів Путіна, але може відстрочити неминучий кінець. Нехай і ненадовго", - написав експерт.
Разом з тим, зазначив він, Росія витрачає колосальні кошти на військові конфлікти. Мюрид оцінив витрати на Донбас, Сирію і Лівію в 3 млрд рублів на добу.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...