Як показують минулі схожі випадки, до погроз російського президента Володимира Путіна на Давоському саміті та інших подібних міжнародних заходах щодо його готовності розв'язати новий збройний конфлікт завжди слід ставитися серйозно. З такою пересторогою український політик і дипломат Роман Безсмертний виступив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, передають Патріоти України з посиланням на Еспресо.
"Я хочу звернути увагу на нещодавній виступ Путіна в Давосі онлайн. По суті, це було анонсування наступних агресивних дій без визначення точок агресії. Нагадаю - 2007 рік, безпекова конференція (у Мюнхені - ред.), де був виступ з викликом. 2008 рік - на Бухарестському саміті виступ з викликом. Якщо 2007-го було анонсовано напад на Грузію, що було підтверджено 2008-го, то вже у 2008-му вперше у виступі Путіна прозвучало: як тільки Україна зробить крок до НАТО, Російська Федерація вживатиме заходів щоб Україна не була цілісною державою", - пояснив Безсмертний.
"Останній виступ в Давосі - це знову анонсування чергових агресивних дій. І вже не тільки проти України, а й проти Європейського Союзу", - зазначив дипломат.
На його думку, таке словесне "нетримання" Москви дає сигнали про готовність Кремля "вчиняти дії по всій лінії своїх експансистських планів і мрій".
"І не випадково, що після цього виступу на Донбасі активізувалися обстріли", - наголосив Роман Безсмертний.
Окрім того, Путін посилив тиск на Україну з економічних питань, зокрема, щодо електроенергетики.
Відповідно, президент Володимир Зеленський, як заявив Безсмертний, має посилено готуватися до захисту України на всіх без виключення фронтах, не піддаватися на будь-який російський тиск, і тим більше не збільшувати закупівлі в країни-агресора енергоносіїв та інших стратегічних товарів, тим самим знищуючи вітчизняні галузі промисловості й посилюючи залежність від противника, як це має місце сьогодні, саме за його правління.
Головна ж прерогатива Зеленського, додав політик, це діяльність безпекового сектору української держави. Саме на його роботі він має серйозно зосередитися.
"Де пріоритети? Наполягаю на тому, що пріоритети президента мають знаходитися в безпековій сфері. По-перше, він верховний головнокомандувач. По-друге, він гарант дотримання суверенітету, територіальної цілісності і прав людини. Тому на цьому він має зосередити свою роботу. А це армія, а це оборонно-промисловий комлекс, а це увесь спектр безпекових питань - починаючи від інформаційної безпеки і закінчуючи питаннями соціальної безпеки, медичної безпеки", - підсумував Роман Безсмертний.
"Він мав би не вилазити з РНБО і Міністерства оборони в теперішній ситуації, тобто проводити там по півдня, а то і більше", - сказав з цього приводу ведучий програми Антін Борковський.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...