Залитий дощем, уже другий рік приймає туристів у будівельних риштуваннях Воронцовський палац в Алупці. Незабаром його може очікувати нове випробування. Російська влада окупованого Криму хоче змінити там підрядника робіт із реконструкції об'єкта. Вони були розпочаті торік, але не доведені до кінця. Чим усе це обернулося для палацу і коли очікувати розв'язки цієї історії, - передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.
З 2014 року палац перебуває в управлінні Міністерства культури російського уряду Криму, в складі держустанови «Алупкинський музей-заповідник».
Із минулого року там тривають реставраційні роботи в рамках російської Федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Криму. Однак разом із ними у палацу й почалися проблеми.
Спочатку через роботи унікальні зали палацу залило зливою, а тепер підрядника, який не встиг завершити роботу, збираються усунути. Поки тривають з'ясування між чиновниками та підрядником, журналісти вирішили з'ясувати, яким зараз Воронцовський палац показують туристам.
Приміщення палацу затопило в результаті урагану і сильної зливи торік у червні. Вода проникла в зали через те, що робітники розібрали покрівлю палацу, яку мали реконструювати, а тимчасова не встояла перед стихією.
Також від дощу впали частина стелі зимового саду, а на навісі веранди залишилися плями від води. У Парадному кабінеті та вестибюлі намокли шпалери й постраждав паркет.
У результаті затоплення зали тимчасово закривали для екскурсій. Керівники палацу заявляли, що їм вдалося врятувати затоплені приміщення й об'єкти експозиції методом провітрювання і просушування.
Незабаром усі екскурсії відновили, але палац як і раніше огороджений будівельним риштуванням.
Збиток від інциденту досі остаточно не встановлений, каже Олександр Балінченко.
Спочатку російська влада Криму наявність пошкоджень і шкоди в палаці заперечувала. «Ніякого збитку немає, прямих втрат музейних предметів нами не виявлено. Було намокання стін першого і другого поверхів головного корпусу, але нічого не постраждало», – заявляла міністр культури підконтрольного Росії уряду Криму Аріна Новосельська відразу ж після того, що сталося.
Фірма спробувала оскаржити це рішення, але в підсумку підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив апеляційну скаргу без задоволення.
Нам не вдалося оперативно отримати коментар представників «Меандру» щодо цієї історії. Ми направили в офіс компанії інформаційний запит і чекаємо відповіді.
Тим часом кримська влада має намір привести до Воронцовського палацу нового підрядника. На початку липня віцепрем'єр російського уряду Криму Євген Кабанов заявив про плани щодо розірвання контракту з ТОВ «Меандр». Він стверджує, що до якості робіт фірми у Воронцовському палаці є питання.
Міністр будівництва й архітектури окупованого Криму Михайло Храмов, своєю чергою, пояснив ситуацію так: «На цьому об'єкті (у Воронцовському палаці – ред.) я був на початку 2019 року, все йшло за графіком, тут була велика кількість робітників, професіоналів, з якими спілкувався особисто. Кілька місяців тому ситуація погіршилася, стали надходити скарги на нестачу коштів і це при тому, повторюся, що підрядник профінансований авансами в повному обсязі».
А ось Олександр Балінченко позитивно відгукується про роботу «Меандру». «Робили вони роботу добре, дуже уважно ставилися до наших зауважень і прохань. Потім почалися фінансові питання, коронавірус, і вони не змогли виконувати роботу, як раніше, почала страждати якість. І потім було схвалене рішення із замовником розірвати договір», – заявив він «Ялта.Наблюдаем».
Директор «Алупкинського музею-заповідника» сподівається, що питання з підрядником буде вирішене і найближчим часом роботи в палаці продовжаться.
Кримські та російські ЗМІ неодноразово повідомлялося, що «Меандр» пов'язаний з інтересами міністра культури Росії Володимира Мединського. Поки ні керівництво фірми, ні сам міністр цього не спростували.
Контракт із «Меандром» із реконструкції Воронцовського палацу уклали в 2018 році, а завершитися вона повинна була в 2022 році. Роботи проводили в рамках російської Федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Криму із загальним бюджетом у 367 мільйонів рублів.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...