"Я не маю великих ілюзій щодо отримання премії, - каже Галина Малик. - Україна не належить до країн із вибудуваною системою пропаганди сучасної дитячої книжки. Сучасної – адже премія присуджується лише живим письменникам. Але це чудово, що Національна секція IBBY (International Board on Books for Young People. - ред.) у нас запрацювала. Знаю, що також номіновано українських авторів і на премію Астрід Ліндгрен. Тобто йдеться про те, що Україна почала виходити на міжнародну арену й у сфері дитячої літератури.
Це не лише імідж для літератури. Будь-яка увага світової спільноти до України зараз нам допоможе у війні з Росією – навіть премія у сфері літератури для дітей".
Загалом у лонглисті 62 номінанти - письменники та ілюстратори - з 33 країн. Шортлист оприлюднять у січні 2022-го. Переможців оголосять у квітні 2022-го.
Премія імені Андерсена – одна із найпочесніших нагород світу для дитячого письменника та ілюстратора дитячих книжок. Її також називають "Нобелівською премією у сфері дитячої літератури". Заснована 1956 року з ініціативи президента Міжнародного комітету з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО Єлли Лепман. Вручають не за окремий твір, а за творчий доробок автора.
Жоден українець не здобував цієї відзнаки. 1979-го до Почесного списку премії внесли Всеволода Нестайка.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...