Їх занепокоєння ще більше посилилося при вигляді іншого показника, на цей раз покликаного виміряти підтримку населення "дій" свого лідера. 64,5% росіян стверджують, що схвалюють їх, в порівнянні з 85% в січні 2017 року, передають Патріоти України з посиланням на журналіста Le Figaro Ніколя Вінь.
Прес-секретар Володимира Путіна відразу ж висловив невдоволення: "Ми, звичайно, уважно відстежуємо різні дані, найчастіше вони повністю суперечать тому, що ми отримуємо потім в реальності від громадян, таке буває дуже часто. (...) Ми високо цінуємо професіоналізм наших працівників у сфері соціології, але, звичайно, коли виникають питання, ми їх ставимо і ставитимемо далі ", - попередив Дмитро Пєсков.
"Через добу після цього ВЦИОМ підправив своє опитування і представив діяльність Володимира Путіна в більш вигідному світлі. На цей раз 72,3% населення стверджують, що "довіряють" своєму президенту. Щоб досягти такого результату, соціологи державного інституту просто змінили своє питання, запропонувавши для опитування громадської думки закритий вибір з п'яти політичних лідерів, включаючи першого з них. У першому питанні, який був відкритим і виявився настільки неприємним, що не згадувалися ніякі імена, а респонденти самі називали або не називали політиків, яким вони довіряють", - зазначає автор статті.
"Насмішники в російському інтернеті впивалися при вигляді цих сумбурних потуг: "Рейтинг Путіна не падав! Він весь цей час дерся вгору! Ми просто ... неправильно дивилися", - іронізував один з них, додавши до свого коментарю недавню фотографію Путіна, який упав на лід під час хокейного матчу", - вказує журналіст.
"Інші соціологи висловлюють здивування з приводу маніпуляцій результатів ВЦИОМ", - йдеться в статті.
"ВЦИОМ володів всією інформацією, що відповідає запитам Кремля. Але замість того, щоб відповісти на питання його представника, він вважав за краще влаштувати нове опитування: це як якщо ви йдете до лікаря, щоб пояснити йому, що у вас температура, а він вам відповідає: "не хвилюйтеся, все нормально, ми краще перевіримо ваше тиск", - засуджує Дмитро Рогозін, соціолог з Російської академії народного господарства.
"Зі свого боку, незважаючи на безперечний 12-річний досвід, ВЦИОМ зараз замислюється над довгостроковою методологією, яку слід прийняти, щоб краще вимірювати рейтинг президента", - пише Вінь.
"Подивимося на реакцію суспільства, за підсумками вирішимо. Може, будемо публікувати обидва питання, відкрите і закрите. Може, одне. Може, разом, а може - вроздріб. Поки не обговорювали", - пояснює генеральний директор ВЦИОМ Валерій Федоров газеті "Ведомости".
"А також це буде залежати від реакції Кремля", - резюмує Le Figaro.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...