«У серпні в більшості областей південно-східної частини країни та місцями в центральних областях тривала повітряно-ґрунтова посуха. Тривалість періоду без ефективних дощів за 2 місяці (липень-серпень) досягла 45-55 днів. Це призвело до погіршення стану та передчасного завершення вегетації пізніх культур, зокрема кукурудзи та соняшнику», – додали агрометеорологи.
Як уточнюється, сумарна кількість опадів за липень-серпень у більшості зазначених регіонів склала лише 40-50% норми для цього періоду, в окремих районах Харківської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Київської, Вінницької областей вона виявилася історично малою – 15-22% норми. При цьому температура повітря на 2-3°С перевищувала норму.
У той самий час наголошується, що опади, які випали в третій декаді серпня в західних, північних і північно-східних областях України, припинили тривалий бездощовий період, що тут спостерігався.
«Завдяки цьому пом’якшилися умови завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур, верхні шари ґрунту поповнилися вологою, що створило задовільні умови для підготовки ґрунту до сівби озимих зернових культур врожаю 2021 р. і сприяло утворенню сходів і розвитку озимого ріпаку, посіяного в другій половині серпня, або початку сівби цієї культури», – йдеться в огляді.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...