Раніше даний детектор фіксував дюжину злиттів виключно чорних дір, але поглинання нейтронної зірки було виявлено вперше. "У мене відвисла щелепа, коли я перевірив ще раз дані", - заявив професор астрономії Джеффрі Латтімер з Каліфорнійського державного університету, що працює в лазерно-інтерферометричній гравітаційно-хвильовій обсерваторії LIGO.
За словами Латтімера, дана подія виходить за рамки теорії, злиття нейтронних зірок і чорних дір можуть розпорошувати в космос такі важкі елементи, як золото і уран.
Відзначається, що подія, яка викликала гуркіт вселенського масштабу, відбулася близько 870 мільйонів років тому, коли дві мертві зірки стали однією. Це зворушило тканину космосу гравітаційною хвилею, яка пронеслася крізь Землю і пройшла через три пари ретельно відкаліброваних датчиків, призначених для їх виявлення.
Це була перша така підтверджена подія, і третій тип зіткнень, виявлений завдяки гравітаційним хвилям. Якщо поточний аналіз залишиться в силі, дана подія ознаменує початок нової ери астрофізичних досліджень.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...