Раніше даний детектор фіксував дюжину злиттів виключно чорних дір, але поглинання нейтронної зірки було виявлено вперше. "У мене відвисла щелепа, коли я перевірив ще раз дані", - заявив професор астрономії Джеффрі Латтімер з Каліфорнійського державного університету, що працює в лазерно-інтерферометричній гравітаційно-хвильовій обсерваторії LIGO.
За словами Латтімера, дана подія виходить за рамки теорії, злиття нейтронних зірок і чорних дір можуть розпорошувати в космос такі важкі елементи, як золото і уран.
Відзначається, що подія, яка викликала гуркіт вселенського масштабу, відбулася близько 870 мільйонів років тому, коли дві мертві зірки стали однією. Це зворушило тканину космосу гравітаційною хвилею, яка пронеслася крізь Землю і пройшла через три пари ретельно відкаліброваних датчиків, призначених для їх виявлення.
Це була перша така підтверджена подія, і третій тип зіткнень, виявлений завдяки гравітаційним хвилям. Якщо поточний аналіз залишиться в силі, дана подія ознаменує початок нової ери астрофізичних досліджень.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...