Рекомендації щодо поведінки в умовах різних обмежень опублікували на Telegram-каналі "Адвокат Права". Крім цього, українцям розповіли, чи може їм загрожувати "життя за ґратами" через порушення цих правил, передають Патріоти України.
"Народ! Карантин – це не надзвичайний стан, не воєнний стан і не ізоляція. Тому просимо, по-перше, не панікувати, не нестися галопом до супермаркету за останнім кілограмом гречки. По-друге, аналізувати всю інформацію, яку чуєте та бачите", – наголошується у дописі.
Адвокати зазначають, що примусова ізоляція застосовується тільки до хворих на туберкульоз, які становлять значну небезпеку для оточення та відмовляються від лікування, а також до осіб із психічними розладами. А карантин встановлюється і скасовується лише Камбіном і є обов’язковим для виконання усіма громадянами, які перебувають на території України.
Водночас, як відомо, загальнонаціональний карантин передбачає низку обмежень і додаткових обов’язків. Серед них:
Правозахисники підкреслюють, що карантин – це необхідна умова, однак нічого страшного у цьому немає.
"Покладіть пачку з гречкою на полицю назад і спокійно йдіть до дому. Дотримуйтеся правил гігієни та уникайте місць із великим скупченням людей. Офіційно в Україні хвора на коронавірус лише одна особа, а від грипу померло понад 50, коли хворих на ГРВІ – сотні тисяч", – навели приклад у повідомленні.
Правозахисники зазначають, що Законом України справді встановлюється адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення санітарного законодавства.
Кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 325 ККУ, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
За ці ж діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, загрожує від п'яти до восьми років ув’язнення.
Щоправда, суб'єкт злочину спеціальний – ним можуть бути лише особи, до службових або професійних обов'язків яких входить виконання правил, встановлених з метою запобігання вірусним захворюванням і боротьби з ними. Це зокрема працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, службові особи підприємств, установ та організацій тощо.
Крім цього, за нехтування правилами карантину, теоретично, загрожує і адміністративна відповідальність.
Так, згідно зі ст. 42 КУпАП, порушення санітарних норм тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 17 до 204 грн, і посадових осіб – 102-425 грн.
"Щодо примусового направлення осіб в обсервацію (або на карантин) у зв'язку з підозрою на коронавірус, то ці питання не врегульовані законодавством та наявною практикою. Питання складне. А от непокора прикордонникам і медикам, що працюють на контрольно-пропускних пунктах, і відмова пасажира від медичного огляду можуть бути розцінені як порушення санітарного законодавства, за що передбачена адміністративна відповідальність", – підсумували правозахисники.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...