Ці капкани на Приморському бульварі символізують пастки, до яких на території Росії та окупованого півострова може попасти кожен українець. У деяких капканах лежать речі політв'язнів – взуття, одяг. До кожного прикріплений ланцюг і табличка з написом "Сделано в Кремле". Посередині інсталяції – інформаційний куб, де одесити ознайомлювались з інформацію про заґратованих українців та способами їх підтримати, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Це – перша акція глобальної кампанії "Save Oleg Sentsov" у рамках всеукраїнського туру 10 містами України. На черзі – Херсон, Харків, Маріуполь, Львів та інші міста.
"Ми робимо усе можливе, аби підняти це питання в інфопросторі і домогтися, аби наші громадяни дожили до звільнення. У російських колоніях бранців катують, не надають належну медичну допомогу, немає доступу до незалежних юристів. Тому ми піднімаємо це питання різними шляхами, проводимо публічні акції в різних містах. Наразі запрошуємо підписати листівки українським політв'язням і просто поговорити про цю проблему. Кожен може зробити свій внесок у цю кампанію. Можна приділити 5-10 хвилин – розшарити інформацію в соцмережі, написати пост чи надіслати листа. Це дуже важливо, бо показує ув'язненим, що про них думають і борються за їх звільнення", – сказала волонтер кампанії "Save Oleg Sentsov" Єлизавета Мей.
Активісти також наголосили, що написання листів зменшує як фізичний, так і психологічний тиск російських тюремників на бранців. Адже це демонструє, що про людину пам'ятають. А, отже, будь-який злочин проти неї і порушення її прав гучно зазвучить в інфопросторі, що призведе до посилення міжнародного тиску на Росію.
Близько сотні листівок підписали одесити і гості міста бранцям Кремля. Серед них – і батьки з дітьми, і учасники бойових дій на Донбасі, і навіть росіяни-противники Путінського терору. Акція видалась настільки емоційною і болючою, що направду ніхто не стримував сліз. Підписані листівки зі словами підтримки організатори розподілять між всіма в'язнями і відправлять поштою до колоній.
Я написав фразу "Разом і до кінця" російським транслейтом, як і попросили організатори, аби хлопці розуміли, що вони не самі, що ми боремось і про них пам'ятаємо. У нинішніх умовах їм важливо відчувати підтримку не лише цивільних, а й військових,
– сказав морпіх 503 батальйону на псевдо "Дизайнер".
Координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак повідомила, що наразі в російських тюрмах та в тимчасово окупованому Криму утримуються за сфабрикованими обвинуваченнями 97 політв’язнів та 24 моряки зі статусом військовополонених. Більшість з них – кримські татари.
"Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їх світосприйняття, громадянську позицію та громадянську діяльність. Є й такі, кого звинуватили у плануванні "диверсій", "терактів", щоб створити картинку для російської пропаганди", – повідомила Томак.
Серед учасників глобального туру і Людмила Шумкова – тітка українського політв'язня, учасника "Правого сектору" Олександра Шумкова, якому інкримінують участь в екстремістській організації.
"Хочете почути, яке до нього ставлення в Росії? Якось ми шукали перекладача, бо Сашко відмовлявся говорити російською.. І конвоїр сказала таку фразу: "Вивести цього хохла на мороз і він швидко заговорить російською." Наразі Сашка утримують в колонії Тверської області в одиночній камері – карцері у зв'язку з "особливою небезпечністю". У цій колонії його 4 рази закидали до штрафного ізолятора, а зараз на півроку запроторили в одиночну камеру", – сказала Шумкова.
На думку активістки Лізи Мей, також найтяжче зараз буде бранцю Павлу Грибу, адже його – невиліковно хворого – готуються етапувати.
"Ми через 2 тижні святкуватимемо День незалежності, а цього дня буде 2 роки, як Гриба викрали і запроторили у російську в'язницю. Він невиліковно хворий, йому треба приймати підтримуючі препарати. Належної медичної допомоги йому в колонії ніхто не забезпечив... Зараз Павло також готується піти до етапу в колонії, ми боїмось, що він цей етап може не пережити. Нам треба боротись не лише за звільнення, а й за те, аби вони могли дожити до звільнення", сказала активістка.
Написати листа можна звичайною поштою або через електронну мережу "Фсин-Письмо". Адреси людей, яких утримують в Росії можна знайти за посиланням. Для надсилання листа ув'язненим кримчанам треба пересилати їх в Центр громадянських свобод за адресою 01024, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, а далі їх перешлють адресатам.
Одна з головних ідей акції – підтримка бранців Кремля та їхніх родин. Допомогти фінансово родинам можна перерахувавши гроші на рахунок ГО "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" – ЄДРПОУ 41807583 р/р 26 00 10 55 74 67 97 в АТ КБ "Приватбанк" ЄДРПОУ 14360570 код банку 313399 або за номером картки організації у "Приватбанку" – 5169 3305 1740 9675
Наостанок, в Одесі показали фільм "Півостров Крим" чеського документаліста про російську агресію після окупації. Наступна акція глобального туру відбудеться вже 15 серпня в Херсоні. Ці акції по всій Україні зберуть довкола небайдужих, які разом продовжать підтримувати і боротись за звільнення незаконно заґратованих Росією українців аж до повернення кожного з них живими додому.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...